Ünlü inşaat devi olan firma iflas etti!

İstanbul'da yürüttüğü inşaatlarla isminden söz ettiren Eval İnşaat iflas etti. Mahkemenin kararı ile birlikte şirketin tasfiyesine geçildi. Son zamanlarda duyulan Esenyurt’ta binlerce dairelik bir proje geliştiren şirketin sahipleri Aydın Arvas ve avukatı kurşunlanmıştı.

EKONOMİ 06.09.2023, 08:05
2
Ünlü inşaat devi olan firma iflas etti!
İstanbul'da yürüttüğü inşaatlarla isminden söz ettiren Eval İnşaat iflas etti. Mahkemenin kararı ile birlikte şirketin tasfiyesine geçildi. Son zamanlarda duyulan Esenyurt’ta binlerce dairelik bir proje geliştiren şirketin sahipleri Aydın Arvas ve avukatı kurşunlanmışı.
HalkTV'nin özel haberine göre, Bakırköy 3. Asliye Tic. Mahkemesi, geçen 13 Temmuz’da Eval İnşaat ve Ticaret Limited Şti için iflas kararı verdi. Mahkemenin verdiği iflas kararı ile birlikte şirketin tasfiyesi için dosya Bakırköy 1. İcra İflas Müdürlüğü’ne gönderildi. Birinci alacaklılar toplantısı ise 10 Ekim günü yapılacak.
20 yılı aşkın bir süreden beri konut ve işyeri inşa eden Eval İnşaat, bugüne değin binlerce daire inşa etti. Şirketin en büyük projesi ise 1300 daireden oluşan ‘Eval Park Projesi’ olmuştu.  Ancak, Esenyurt’ta bulunan proje şirket için sancılı bir sürecin de başlamasına neden oldu. Projenin tamamlanamaması sonrası devreye başka şirketler girdi. Bu süreçte Eval İnşaat’ın sahipleri ile başka yükleniciler arasında yaşanan gerilim, silahlı saldırıya dönüşmüştü.
Eval İnşaat’ın sahibi Aydın Arvas ile avukatı kurşunlanmıştı. Bu kişilerin kurşunlanmasının gerisinde yer alan isimlerden Adem Örenci ve Medet Anlı hapis cezası almıştı.
Kaynak: Halk Tv

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 02 Ekim 2023
İmsak 05:08
Güneş 06:27
Öğle 12:33
İkindi 15:53
Akşam 18:29
Yatsı 19:43
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı