Üst düzey yetkili itiraf etti: İsrail ordusu Celil bölgesini kaybetmeye yakın

İşgal altındaki Filistin'deki Nahariya Kent Konseyi başkanı, Hizbullah'ın işgal altındaki topraklara yönelik sürekli roket ve insansız hava aracı saldırılarından duyduğu endişeyi dile getirerek, rejimin Lübnan sınırında işgal altındaki bir bölge olan El Celil'i kaybetme yolunda olduğu konusunda uyarıda bulundu.

DÜNYA 09.07.2024, 11:50
1
Üst düzey yetkili itiraf etti: İsrail ordusu Celil bölgesini kaybetmeye yakın
İbranice yayın yapan Ma'ariv'in haberine göre, Ronen Marelly liderliğindeki Nahariya, kuzeydeki roket atışlarının ve sürekli insansız hava araçlarının saldırısının, Siyonist rejimin kuruluşundan bu yana gördüğü en büyük felaket olduğunu söyledi.
Gazete, Marelly'nin, İsrail'in, Hayfa'nın 30 kilometre kuzeyinde, Akdeniz Sahili'nin bir bölümünde yer alan El Celil'i kaybetme yolunda olduğunu söylediğini aktardı. İşgalci yetkili, "Eğer hemen harekete geçmezsen hem yerleşimcilerin evlerine dönmesi hem de güvenlik açısından Celil'i kaybedersin." şeklinde bir uyarıda bulundu.
Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah da geçtiğimiz günlerde gerginliklerin artması durumunda Celil'e yönelik saldırının masada kalmaya devam edeceğini söylemişti.
Filistinli direniş gruplarının Aksa Tufanı operasyonunu başlatmasıyla birlikte Lübnan Hizbullah'ı, kuzey Filistin'deki Siyonist ordusunun büyük bir kısmını devreye sokmak ve Gazze'deki direniş üzerindeki baskıyı azaltmak amacıyla Siyonist hedeflere yönelik operasyonlar gerçekleştirdi.
Bu saldırılar sonucunda şu ana kadar İsrail rejimine ait tanklar, personel taşıyıcılar ve zırhlı araçlar gibi askeri teçhizatın da aralarında bulunduğu bazı üsler imha edildi.
Son aylarda, Siyonist rejimin pek çok analisti ve eski üst düzey komutanları, kabinenin ve ordunun performansını eleştirerek, Siyonist rejimin Hizbullah'a karşı savaşta çaresizliğini kabul etti. Hizbullah'ı çok daha güçlü ve hazırlıklı gördüklerini, Gazze'nin rejim için bir bataklık haline geldiğini söylediler.
Ayrıca Siyonist ordunun, Lübnan direnişinin hassas güdümlü insansız hava araçlarına ve füzelerine karşı koyma konusundaki yetersizliğini de kabul ettiler.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 24 Temmuz 2024
İmsak 03:53
Güneş 05:31
Öğle 12:50
İkindi 16:40
Akşam 20:00
Yatsı 21:31
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı