Usulsüz atamalar için YÖK’e çağrı

Son yıllarda sık sık usulsüz atamalar ile gündeme gelen üniversitelere bir yenisi daha eklendi. Batman Üniversitesinde yaşanan usulsüz atamalar tepkilere neden olurken, Türk-Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, akademik kadrolara; akraba, eş, dost ile doldurulmasına tepki göstererek, YÖK’e çağrıda bulundu.

GÜNDEM 16.11.2023, 04:35
Usulsüz atamalar için YÖK’e çağrı
Son yıllarda üniversitelerde gerçekleştirilen usulsüz atamalar gündeme sık sık gelirken, en son Batman Üniversitesinde gerçekleşen usulsüz atamalar tepkilere neden oldu. Üniversite rektörü tarafından gerçekleştirilen atamalara tepki gösteren Türk-Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, YÖK’e çağrıda bulundu.

Mensubiyet ya da başka ilişkiler ile kayırmacılığın yaşandığı üniversitelerde çalışma huzurunun olmayacağına ve bilim üretilemeyeceğine dikkat çeken Geylan, YÖK’ün ve üniversite yönetimlerinin sorumluluk almasının gereklilik olduğunu belirterek, “Bilim üreten üniversitelerimizin, tüm süreçlerin liyakat esasına göre ve bir hakkaniyet zemininde yürütüldüğü kurumlar olması tartışma götürmez bir gerçektir. Başta YÖK olmak üzere, üniversite yönetimlerinin sorumluluk alması ve doğru olana yol açması asgari bir yükümlülüktür. O rektör üniversiteye eş, dost, akraba doldurmuş! YÖK’ü göreve davet ediyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 11 Aralık 2023
İmsak 06:08
Güneş 07:34
Öğle 12:37
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:50
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı