Velilere kötü haber! Ek ders ücretine büyük zam

Resmi Gazete'de yer alan düzenlemeyle birlikte ek ders ücretlerinde yüzde 25'lik bir artış gerçekleştirildi. Bununla beraber ek ders ücreti haftada 9 saat artırıldı.

EKONOMİ 12.11.2023, 18:25
Velilere kötü haber! Ek ders ücretine büyük zam
‘Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan "Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin" Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yer alarak yürürlüğe girdi.
Resmi Gazete'de yayımlanan kararla birlikte, ek ders ücreti karşılığında görevlendirilen öğretmenlerin ücretlerinde ciddi bir artış gerçekleşti.

1 Kasım 2023 tarihinden itibaren yürürlüğe giren kararın 9’uncu maddesinin 2’nci fıkrasında yapılan düzenleme ile Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı eğitim kurumlarında ek ders ücreti karşılığında görevlendirilen öğretmenlerin ek ders ücretlerinde yüzde 25'lik bir artış gerçekleştirildi.
Ayrıca, kararla birlikte alanlarına bakılmaksızın, Fatih Projesi'nin tüm bileşenlerinin geliştirilmesi, teknoloji odaklı öğrenme senaryolarının oluşturulması, elektronik içeriklerin üretilmesi ve denetlenmesi çalışmalarını yürütmek üzere Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ile Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü'nde geçici olarak görevlendirilen yönetici ve öğretmenlerin bu görevleri karşılığında yararlandıkları ek ders ücreti haftada 9 saat artırıldı.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak 06:05
Güneş 07:31
Öğle 12:35
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı