Ver parayı, al Türk kimliğini: Yabancılara konut karşılığı kimlik verilmeye devam ediyor..

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya yabancı basına verdiği röportajda, konut almaları halinde vatandaşlığın verilmeye devam ettiğini söyledi.

GÜNDEM 28.08.2023, 09:50
5
Ver parayı, al Türk kimliğini: Yabancılara konut karşılığı kimlik verilmeye devam ediyor..
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Al Jazeera'ya verdiği röportajda, yabancıların Türkiye'de vatandaşlık almasına ilişkin sürecin durduğu yönündeki iddiaları reddederek açıklamalarda bulundu.
Bakan Yerlikaya, "Konut satışı karşılığı vatandaşlık alma süreci durmadı, gayrimenkul alanlar 2-3 ay içerisinde vatandaş oluyor" açıklamasında bulundu. Vatandaşlık almak isteyen yabancı yatırımcılar için prosedürlerin halen önce açıklanan şekilde işlediğini belirtti.
Arap medyasının sorusu üzerine Bakan Yerlikaya, yabancı yatırımcılara vatandaşlık verilmesine ilişkin kararları imzaladığını ve evrakları Cumhurbaşkanlığı'na gönderdiğini açıkladı. Yatırımcılara vatandaşlık verilmesi sürecinde prosedürlerin aynı şekilde işlediğini ve gecikmeksizin takip edildiğini belirtti. Yabancı yatırımcılara vatandaşlık verilmesi konusundaki sürecin kanunlar çerçevesinde yönetildiğini vurguladı.
Aynı röportajda, Türkiye'de yaşayan Suriyelilere yönelik ırkçılık iddialarına da değinen Bakan Yerlikaya, mevcut hükümetin ırkçılık ve yabancı düşmanlığının topluma yayılmasına izin vermeyeceğini ve Türk toplumunun tarihinde, kültüründe ve inançlarında ırkçılık ve nefret suçunun yer almadığını belirtti.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 02 Ekim 2023
İmsak 05:08
Güneş 06:27
Öğle 12:33
İkindi 15:53
Akşam 18:29
Yatsı 19:43
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı