Vergisiz telefon desteği Resmi Gazete'de yayımlandı

Yükseköğretim öğrencilerine sağlanacak teknolojik cihaz ve internet desteğine ilişkin esaslar netlik kazandı. Bu kapsamda yer alan öğrencilerin, Gençlik ve Spor Bakanlığı bilişim sistemi üzerinden başvuruda bulunmaları gerekiyor

GÜNDEM 14.11.2023, 09:05
1
Vergisiz telefon desteği Resmi Gazete'de yayımlandı
Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Resmi Gazete'de yayımlanan tebliğine göre, 26 yaş altındaki yükseköğretim öğrencileri, 9.500 TL'yi geçmeyen satış bedeline sahip bilgisayar ve cep telefonları için 5.500 TL'ye kadar cihaz desteği alabilecekler. Ayrıca, yıllık 120 GB ücretsiz internet erişim desteği de sağlanacak ve ilk internet desteği başvuruları bugünden itibaren 2 ay içerisinde yapılacak.
Cihaz desteği kapsamında edinilen mobil telefonlar, en az 2 yıl süreyle sadece destekten faydalanan kişi tarafından kullanılacak. Aynı tip cihaz için bir defa başvuru yapılabilirken, farklı tiplerde cihazlar aynı kişi tarafından alınabilecek. İptal veya iade işlemleri, fatura kesim tarihini takip eden ayın 20'sinden itibaren yapılacak ve işlem yapılmayan cihazlar için geçerli olacak.
Ancak, ikinci el cihazlar destek kapsamı dışında tutulacak. Teknolojik cihaz desteğinden faydalanmak isteyenlerin TC vatandaşı olmaları, 26 yaşını aşmamış olmaları, açık öğretim programları dışında bir yükseköğretim kurumuna kayıtlı olmaları gerekiyor.
Başvuracak öğrencilerden istenen şartlar arasında, cihazın ikinci el olmaması, faturanın öğrencinin adına düzenlenmiş olması, IBAN numarasının öğrenciye ait olması ve kullanılacak telefon hattının da öğrenciye ait olması yer alıyor. İnternet desteği için ise kimlik doğrulaması yapılacak ve öğrencinin telefon hattının kendisine ait olması gerekecek.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak 06:05
Güneş 07:31
Öğle 12:35
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı