Son Dakika

Verimli ve sürdürülebilir üretime odaklanan 4 günlük zirve başladı

İş dünyasının dinamikleri teknolojiyle değişirken verimli ve sürdürülebilir üretim teknolojilerine odaklanan 4 günlük ST Endüstri Zirveleri, bugün Yeşilköy’deki İstanbul Fuar Merkezi’nde başladı

GÜNDEM 25.12.2023, 11:45
2
Verimli ve sürdürülebilir üretime odaklanan 4 günlük zirve başladı
Teknoloji, iş dünyasının geleceğini şekillendirirken robotik ve süreç yönetimini kapsayan uygulamalardan depolama ve enerji maliyetini düşüren çözümlere kadar üretimin içindeki tüm bileşenleri bir araya getiren ST Endüstri Zirveleri bugün başladı. Verimli ve sürdürülebilir üretim teknolojilerine odaklanan etkinlikte, Robot Yatırımları, Endüstri 4.0 uygulamaları, Enerjisini Üreten Fabrikalar, Proses, Depolama Çözümleri ve Endüstride Binalarda Kazan ve Basınçlı Kap, Depreme Dayanıklı Binalar olmak üzere 7 farklı zirve düzenleniyor.
23 Aralık’a kadar ücretsiz ziyaret edilebilecek zirvede, 260 şirketten 300’den fazla konuşmacı sahne alırken robotlu üretimden enerji verimliliğine, teşviklerden süreç yönetimine kadar pek çok konu konuşulacak.

Her ölçekten işletmeye uygun robotların yer aldığı zirvede, robotlarla insanların işbirlikleri, dijital dönüşüm uygulamalarının kazançları, akıllı depolar gibi konular masaya yatırılıyor. Robot Yatırımları, Endüstri 4.0 Uygulamaları ve Depolama Çözümleri Zirvesi’nde dünyada ve Türkiye'de yapılan yatırımlar ele alınıyor. İnsanlarla bir arada çalışabilen ve koşulların zor olduğu alanlarda değerlendirilen çeşitli robotlar, Robot Yatırımları Sergisi’nde ziyaretçilerin beğenisine çalışır halde sunuluyor.

Fabrika ve işletmelerin enerji maliyetlerini ve fatura masraflarını düşürecek çözümlerin sunulduğu Enerjisini Üreten Fabrikalar Zirvesi’nde şirketlerin tasarruf etmeleri için kendi enerjilerini üretebilecekleri alternatifler tartışılıyor. Bu üretimler sırasında alabilecekleri teşvikler ve üretimin verimli tüketimi ve depolanması konularına da yer veriliyor.

Yapı stoğunun depreme dayanıklı hale getirilmesi ve güvenli binalar inşa edilmesini hızlandırmak amacıyla #RisliBinaKalmayanaKadar mottosuyla bu yıl ilk kez düzenlenen Depreme Dayanıklı Binalar Zirvesi de kapılarını ziyaretçilerine açtı. Tüm sektör paydaşlarını bir araya getirerek soruna değil çözüme odaklanan zirvede, yeni inşaatlarda depreme karşı alınacak tedbirlerin yanı sıra, süreçte kullanılması gereken malzemeler, teknikler, deprem güçlendirme çözümleri, izolasyon ve daha pek çok konu masaya yatırılıyor.
ST Endüstri Zirveleri’ndeki panellerde dünyada ve Türkiye’de yapılan uygulamalara ve yatırımlara dair güncel bilgiler paylaşılırken 260’dan fazla katılımcı şirketin stantlarında çok sayıda örnekler sergileniyor. Zirveyi ziyaret etmek isteyenler, kayıt yaptıktan sonra katılabiliyor.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 27 Şubat 2024
İmsak 05:48
Güneş 07:08
Öğle 12:57
İkindi 16:05
Akşam 18:36
Yatsı 19:50
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı