Veteriner hekimler şiddete karşı iş bırakacaklar

Veteriner hekimler, yaşanan şiddet olaylarına dikkat çekmek amacıyla Pazartesi günü iş bırakacak. Türk Veteriner Hekimleri Birliği’nden yapılan açıklamada, veteriner hekimlerin sağlık hizmetleri sınıfında olmasına rağmen Sağlıkta Şiddet Yasası kapsamı dışında kalmasına tepki göstermek için 1 gün iş bırakacaklarını duyurdu.

EKONOMİ 20.08.2023, 04:35
1
Veteriner hekimler şiddete karşı iş bırakacaklar
Türk Veteriner Hekimleri Birliği, Türkiye’de yaşamın tüm alanında meydana gelen şiddet vakalarının hızla arttığına dikkat çekilerek, şiddet vakalarının sağlıkçılar ve veterinerler için dayanılamaz bir hale geldiğine dikkat çekilerek, tüm Türkiye’de iş bırakma kararı aldıklarını duyurdu.
Türk Veteriner Hekimleri Birliği’nden yapılan açıklamada, veteriner hekimlerin yasalara göre sağlık hizmetleri sınıfında olduğu hatırlatılarak, veteriner hekimlerin “Sağlıkta Şiddet Yasası” kapsamı dışında olmasına tepki gösterilerek, “En son Ankara’da muayenesinde görevini yaparken şiddete uğrayan meslektaşımız Veteriner Hekim Ceren Eroğlu ve darp edilen, bıçaklanan ve hayattan koparılan şiddet mağduru tüm meslektaşlarımız için Pazartesi günü bir günlük iş bırakma kararı aldık” ifadelerini kullandı.

İş bırakma eylemi kapsamında acil hastalar ile ilgili tüm önlemlerin alındığına dikkat çekilen açıklamada, acil durumlar haricinde tüm kamu, üniversite, belediyeler, özel muayenehane, poliklinik ve hastaneler 21 Ağustos’ta kapalı olacağı belirtildi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 04 Mart 2024
İmsak 05:39
Güneş 06:58
Öğle 12:55
İkindi 16:09
Akşam 18:42
Yatsı 19:57
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı