Yandaşa peşkeş çekilmişti: Kanal İstanbul için çalışmalar başlıyor!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, katıldığı bir canlı yayında Kanal İstanbul projesi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu

GÜNDEM 09.09.2023, 13:10
2
Yandaşa peşkeş çekilmişti: Kanal İstanbul için çalışmalar başlıyor!
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, katıldığı bir canlı yayında Kanal İstanbul'un mevcut durumu ve devam eden çalışmalar hakkında bilgi verdi.
İstanbul Boğazı'nın dünyanın en zorlu su yollarından biri olduğunu ve günlük yoğun bir deniz trafiğine sahip olduğunu belirtti. Yılda 35 ila 40 bin geminin bu bölgeden geçtiğini vurguladı. İstanbul Boğazı'nın şu an tek yönlü olarak kullanıldığını ve çift yönlü geçişin mümkün olmadığını açıkladı.
Dünya ticaretinin büyük bir kısmının denizyoluyla gerçekleştiğini hatırlatan Uraloğlu, Kanal İstanbul projesinin hükümet tarafından onaylandığını ve çalışmaların başladığını belirtti. Kanal İstanbul çevresinde yeni konut alanları oluşturulacağını ve bu projeye başlamadan önce bu konutların inşasına başlanabileceğini ifade etti.
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın çalışmalarının devam ettiğini belirten Bakan Uraloğlu, projenin yaklaşık 15 ila 20 milyar dolarlık bir yatırım gerektireceğini söyledi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 23 Temmuz 2024
İmsak 03:52
Güneş 05:30
Öğle 12:50
İkindi 16:40
Akşam 20:01
Yatsı 21:32
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı