Yargıda kriz | CHP Genel Başkanı Özgür Özel: TBMM Genel Kurulu'nu terk etmeme eylemine başlıyoruz

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Meclis Başkanı Sayın Numan Kurtulmuş tarafından yapılacağı bildirilen ve saat 17.00'de toplanması beklenen Danışma Kurulu toplantısının yapılmayacağını öğrendim. Yargı krizi ve darbe girişimini gündemde tutmak amacıyla bugünden itibaren TBMM Genel Kurulu'nu terk etmeme eylemine başlıyoruz" açıklamasını yaptı.

SİYASET 09.11.2023, 18:10
Yargıda kriz | CHP Genel Başkanı Özgür Özel: TBMM Genel Kurulu'nu terk etmeme eylemine başlıyoruz
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Yargıtay'ın dün Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Can Atalay hakkındaki kararı ve Atalay hakkında ‘hak ihlali’ kararı veren Anayasa Mahkemesi üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunması üzerine dün akşam CHP TBMM Grubu’nu olağanüstü toplamıştı. CHP Lideri  Özel grup toplantısından sonra yaptığı açıklamada yaşanan yargı krizini görüşmek üzere TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'tan Danışma Kurulu’nu toplamasını istemişti. Özel, bugün TBMM’de bir ‘Adalet Oturumu’ yapılmasını eğer bu yapılmazsa CHP olarak 'Adalet Oturumu'nu Meclis'te sürdüreceklerini ve milletvekillerinin Meclis kapansa da Meclis’i terk etmeyeceklerini söylemişti.
Bugün saat 17:00’de toplanması beklenen TBMM Danışma Kurulu’nun yapılmayacağını öğrenen CHP Genel Başkanı Özgür Özel, buna sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile tepki gösterdi.
Özel, TBMM Genel Kurulu’nu terk etmeme eylemine başlayacaklarını açıkladı.
Özel'in sosyal medya platformu X hesabından paylaştığı mesaj şöyle:

 
"Meclis Başkanı Sayın Numan Kurtulmuş tarafından yapılacağı bildirilen ve saat 17.00'de toplanması beklenen Danışma Kurulu toplantısının yapılmayacağını öğrendim. Bu durumda dün gerçekleştirdiğimiz olağanüstü grup toplantısında aldığımız karar gereği, yargı krizi ve darbe girişimini gündemde tutmak amacıyla bugünden itibaren TBMM Genel Kurulu'nu terk etmeme eylemine başlıyoruz."

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 01 Aralık 2023
İmsak 06:01
Güneş 07:26
Öğle 12:32
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı