Yavuz Ağıralioğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na ağır sözler! "Kemal Bey, beş yıllık emeklerimize pusu kurdu."

Yavuz Ağıralioğlu, seçim sonuçları üzerinden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na 'tek adam' benzetmesi yaparak yüklendi.

SİYASET 23.09.2023, 08:00
Yavuz Ağıralioğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na ağır sözler!
İYİ Parti 27. Dönem İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, 14 ve 28 Mayıs genel seçimlerinden kısa bir süre önce, HDP'nin Millet İttifakı ile iş birliğine yönelik çok sert ifadeler kullanmış ve partisinden istifa etmişti. Yavuz Ağıralioğlu' Kemal beyin kendilerinin 5 yıllık emeğini çaldığıyla ilgili itamda bulundu. Seçim sonrası istifa çağrılarına kulak asmayan Kemal Kılıçdaroğluna tek adam benzetmesi yaptı.
CHP 'nin bu seçimlerde izlemiş olduğu politikalar yüzünden İYİ partinin de seçimi kaybettiğini belirtti.
"Terörün gölgesinin düştüğü yerde olmayız. Siz PKK'yı lanetleyemeyenlersiniz." diyen Ağıralioğlu, 'bu vebale ortak olmayacağım' diyerek Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermeyeceğini duyurmuştu.Ağıralioğlu, bugün katıldığı TV 100 canlı yayınında, seçim sonuçları üzerinden bir kez daha Kemal Kılıçdaroğlu'na yüklendi.

"Aslında Kemal Bey partisini cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine göre yönetiyor, süreci cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine göre yönetiyor." diyen Ağıralioğlu, Kılıçdaroğlu'nun tek adam olduğunu dile getirdi.
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu  için "Demokrasi kılıflı tek adam." diyen Ağıralioğlu, "Masayı kendi heveslerinize göre organizasyon olarak kurmanız böyle, masada İYİ Parti'nin emeklerini pusulaması öyle... 5 yıllık emeklerimize Kemal Bey pusu kurdu." ifadelerini kullandı.

"Muhalefet o kadar ağır yara aldı ki memlekette muhalefetin ne dediğini umursayan bir Allah'ın kulu kalmadı." diyerek sözlerini sürdüren eski İYİ Partili vekil, "Muhalefetin çok ağır bir türbülansta olduğunu düşünüyorum. Kazanmak için her şeyi mübah görme ilkesizliğe yol açıyor." dedi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak 06:05
Güneş 07:31
Öğle 12:35
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı