Yemen İsrail'i uyardı: Refah'a saldırı devam ederse, daha fazla saldırırız...

Üst düzey bir Yemenli yetkili, Tel Aviv rejiminin Gazze Şeridi'nin en güneyindeki Refah şehrine kara saldırısı başlatmaya karar vermesi durumunda ülke ordusunun Kızıldeniz'deki İsrail'e bağlı gemilere daha fazla saldırı düzenleyeceğini söyledi.

DÜNYA 13.02.2024, 11:05
Yemen İsrail'i uyardı: Refah'a saldırı devam ederse, daha fazla saldırırız...
Yemen Yüksek Siyasi Konseyi üyesi Muhammed Ali el-Husi yaptığı açıklamada, Yemen Silahlı Kuvvetlerinin İsrail'e Gazze'deki Filistinlilere yönelik saldırganlığını tamamen durdurması, buradaki ablukayı kaldırması ve Filistinlilerin kısıtlamasız girişine izin vermesi yönünde baskı yapmak için saldırılarına devam edeceğini söyledi. 
El-Husi, İsrailli yetkilileri, Refah'a yönelik herhangi bir kara saldırısına karşı uyardı ve Gazze'deki Filistin halkına karşı tırmandırıcı herhangi bir tedbirin, Yemen ordusunu daha da ileri gitmeye ve işgalci rejimin çıkarlarına karşı daha fazla operasyon gerçekleştirmeye sevk edeceğini belirtti.
Muhammed El-Husi, Yemen Silahlı Kuvvetlerinin misilleme saldırılarının yüce insani, dini ve kardeşlik hedeflerini gerektirdiğini ve amacının İsrail'in Gazze'deki sivillere, özellikle de kadınlara, çocuklara ve yaşlılara karşı yürüttüğü soykırım savaşını durdurmayı amaçladığını kaydetti.
Üst düzey Yemenli yetkili, "Operasyonlarımız bizim seçeceğimiz yer ve zamanda devam edecek" dedi. El-Husi ayrıca, Yemen'deki ortak askeri saldırıların ardından tüm ABD ve İngiliz varlıklarının meşru hedefler haline geldiğini vurguladı. Washington ve Londra'nın Kızıldeniz'in uluslararası gemicilik ve denizciler açısından güvensiz olduğu yönündeki iddialarının tamamen yalan olduğunu söyleyerek tamamen reddetti.
Üst düzey Yemenli yetkili, Ensarullah direniş hareketinin lideri Abdulmelik el-Husi'nin, Siyonist rejimle bağlantılı olmadıkları sürece tüm ülkelere kendi ticari gemilerinin Kızıldeniz'den kolaylıkla geçebilmesini sağladığını belirtti.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 04 Mart 2024
İmsak 05:39
Güneş 06:58
Öğle 12:55
İkindi 16:09
Akşam 18:42
Yatsı 19:57
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı