Yeni evlenecekler köşeyi döndü! Faizsiz kredi imkanı geliyor

Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni evlenecek çiftlere yönelik faizsiz kredi uygulaması için talimat verdi.

AİLE 27.09.2023, 10:45
3
Yeni evlenecekler köşeyi döndü! Faizsiz kredi imkanı geliyor
Kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Aile ve Gençlik Bankası uygulaması hakkında bilgilendirme yaptı. Yeni evlenecekler çiftlere ayrılan bu kredi imkanıyla birlikte bir çok çift için evlilik yolu açılacak yeni gelecek sistemin detayları merak konusu olurken ilk pilot bölgeler seçilerek başlayacak ve sonrasında tüm Türkiye yayılması bekleniyor.

Uygulamanın başlatılacağı pilot proje olarak deprem bölgesinden başlatılacağını söyleyen Erdoğan,
"Evlenecek gençlerin ekonomik açıdan desteklenmesi, evliliklerinin daha sağlam temeller üzerine inşa edilmesini amaçlayan projelerimizi tamamladık. Önümüzdeki dönemde Aile ve Gençlik Bankası'na dair kanun teklifini Meclisimizin takdirine sunacağız.'' ifadelerini kullandı
 Doğalgaz, petrol, madenlerden elde edilen devlet gelirlerinin bir kısmını buraya aktaracağız. Öncelikle aile ve gençlere yönelik pilot projeleri hayata geçirecek ve sonrasında yaygınlaştıracağız. Yeni evlenen çiftlere faizsiz kredi imkanı sunacağız. Aile ve Gençlik Bankası bu uygulamayı pilot proje olarak deprem bölgesinde başlatacağız" ifadelerinde bulundu.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 11 Aralık 2023
İmsak 06:08
Güneş 07:34
Öğle 12:37
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:50
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı