"Yılın Ahisi" seçildi! Oğluyla beraber çalışıyor

Karabük'te yaşayan İbrahim Uysal, 53 yıl önce başladığı berberlik mesleğini 6 metrekarelik dükkanında ilk günkü heyecanla sürdürüyor 66 yaşındaki İbrahim Uysal: "38 yıldır da aynı dükkanda çalışıyorum" diye konuştu.

AİLE 24.09.2023, 13:30
Karabük'ün saygın berberlerinden İbrahim Uysal, 53 yıllık meslek hayatının ardından "Yılın Ahisi" ödülüne layık görüldü.
66 yaşındaki Uysal, ilkokulu bitirdikten sonra kendi isteğiyle berberlik mesleğine çırak olarak adım attı. Zamanla ustalaşarak kendi dükkanını açan Uysal, 26 yıl önce yanına aldığı oğluyla 6 metrekarelik dükkanında müşterilerine hizmet veriyor. Emekli olmasına rağmen hala makasını elinden düşürmeyen Uysal, ustalıkla saç şekillendirme işini sürdürüyor.

Mesleğe ilk başladığında "Nasıl emekli olurum?" diye düşündüğünü belirten Uysal, kendisinin 25 yıl önce emekli olduğunu ifade etti.
Yanına çırak olarak aldığı oğlunun da emekli olduğunu anlatan Uysal, mesleğini 53 yıldır sürdürdüğünü dile getirerek, "38 yıldır da aynı dükkanda çalışıyorum. Hem kendim hem de oğlum emekli olduk. 'Yılın Ahisi' seçildim. Ödülü bana layık görenlere teşekkür ederim. Berberliğe başladığım zaman emek mesleklerinin çok değeri vardı. Bir berber veya terziye aileler çocuğunu çırak olarak verebilmek için uğraşırlardı. Şimdi pek çırak yetişmiyor. El emeği meslekler de ölmüş oluyor." diye konuştu.

Oğluyla 26 yıldır aynı dükkanda hem çırak-usta hem de baba-oğul ilişkisiyle çalıştıklarını kaydeden Uysal, mesleğini elinden geldiğince sürdürmek istediğini sözlerine ekledi.
Oğlu 42 yaşındaki Erkan Uysal da babasıyla usta-çırak ilişkisiyle çalışmaya devam ettiklerini aktardı.
Berberliğin, sosyal çevresi en geniş meslek gruplarından olduğunu vurgulayan Uysal, müşterilerine en iyi şekilde hizmet etmeye çalıştıklarını dile getirdi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak 06:05
Güneş 07:31
Öğle 12:35
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı