Yine Konya, yine Kudüs yürüyüşü

Anadolu Gençlik Derneği’nin (AGD) çağrısıyla Konya’da bir araya gelecek olan binlerce kişi “Büyük Kudüs Yürüyüşü” gerçekleştirecek. Siyonist İsrail’e tepki, Filistin direnişine ise destek amacıyla düzenlenen programda iftar yapılıp, teravih de kılınacak.

GÜNDEM 04.04.2024, 04:40
4
Yine Konya, yine Kudüs yürüyüşü
7 Ekim’de başlayan Aksa Tufanı operasyonunun ardından Filistin için adeta teyakkuza geçen Anadolu Gençlik Derneği (AGD) teşkilatları bugün Konya’da dev bir organizasyona imza atacak. AGD’nin çağrısıyla Konya’da toplanacak olan binlerce kişi “Büyük Kudüs Yürüyüşü”nü gerçekleştirecek. Konya - Gazze Çadırı – Kültürpark’ta saat 18.30’da başlayacak olan programda hep birlikte iftar da yapılacak. Akşam namazının ardından AGD-MGV Genel Başkanı Salih Turhan’ın konuşmalarıyla devam edecek olan program; yürüyüş ve teravih namazının ardından dua ile nihayete erecek.

AGD Konya Şube Başkanı Durmuş Ali Kara, Konya’da gerçekleştirilecek olan Büyük Kudüs Yürüyüşü’ne ilişkin açıklamada bulundu. Tarihi bir çalışma gerçekleştireceklerini vurgulayan Kara, “İsrail’in zulümleri içimizi parçalıyor. Gazze’de olanları kabul etmemiz mümkün değil. Bugün değilse ne zaman ayağa kalkacağız? Artık bıçağın kemiğe dayandığı bir noktadayız. Kıymetli hemşerilerim gelin 4 Nisan Perşembe günü Konya'ya yakışan bu büyük Kudüs yürüyüşünü gerçekleştirelim. On binlerce Konyalı olarak alanlara sığmayalım. Rabbimizden affımızı ümit ederek Rabbimizin rızasını ümit ederek zalime karşı kıyamımızı gerçekleştirelim” ifadelerini kullandı.

Durmuş Ali Kara, Konya’da gerçekleşecek olan “Büyük Kudüs Yürüyüşü”nün içeriğine dair de konuştu. Kara, konuya dair, “18.30’da ailelerimiz ile seccadelerimiz ile birlikte Konya’mızda Kudüs için, Gazze için, bütün mazlumlar için bir çalışma gerçekleştireceğiz. Türkiye'mizin illerinden akın akın misafirlerimizin katılacağı ev sahibi olarak Konyalılar olarak bizler de onları orada büyük bir coşkuyla karşılayacağız. Orada Gazze'nin içinde bulunduğu sıkıntıyı bir nebze hissedebilmek adına bile olsa simit ile iftar açacağız. Akabinde alanda namazlarımızı kılacağız. Sonrasında Sultan Selim'e kadar Rabbimize gönlümüzden geçenleri bir kez daha dile getirerek yürüyüşe geçeceğiz. Daha sonra Sultan Selim'de teravih namazlarımızı eda etmiş olacağız” dedi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 20 Nisan 2024
İmsak 04:24
Güneş 05:51
Öğle 12:43
İkindi 16:25
Akşam 19:25
Yatsı 20:45
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı