YÖK ve üniversiteler Siyonist İsrail'in Filistin'e saldırılarını şiddetle kınadı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ve Türkiye'deki 208 üniversite, 3 dilde ortak bildiri yayımlayarak Siyonist İsrail'in Filistin'e saldırılarını kınadı.

GÜNDEM 19.10.2023, 01:05
1
YÖK ve üniversiteler Siyonist İsrail'in Filistin'e saldırılarını şiddetle kınadı
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ve üniversiteler yayınladıkları ortak bildiriyle, Siyonist İsrail'in Gazze’deki hastaneye düzenlediği ve yüzlerce Filistinli sivilin yaşamını yitirdiği saldırıyı kınadı.
YÖK ve üniversiteler tarafından yayımlanan ortak bildiride Siyonist İsrail'in Gazze'deki hastane saldırısı kınanarak şu açıklamayı yaptı:
“İsrail’in  Filistin halkına yönelik insanlık dışı saldırılarını son dönemde artırarak devam ettirmesini; bu çerçevede 17 Ekim’de Gazze’deki El-Ehli Arap Hastanesi’ni hedef alarak, aralarında bebeklerin, çocukların ve kadınların da bulunduğu yüzlerce Filistinli sivilin ölmesine ve yaralanmasına neden olan saldırılarını Türkiye akademik camiası olarak şiddetle kınıyoruz. Söz konusu saldırılar sonucunda hayatını kaybeden tüm Filistinli kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Filistin halkının acılarını paylaşıyoruz. Gazze’de bir insanlık dramı yaşanmaktadır. Uluslararası hukuk ve uluslararası insancıl hukuk ilkelerinin açık ihlali söz konusudur. Tüm saldırıların ve şiddet eylemlerinin derhal durdurulması çağrısında bulunuyoruz. Türkiye tarafından, bölgede kalıcı bir barışın tesisi amacıyla iki devletli vizyon temelinde yapılan diplomatik girişimleri destekliyoruz. Bu bağlamda, akademik camia olarak üzerimize düşen her türlü sorumluluğu yerine getirmeye hazır olduğumuzu bildiriyoruz."

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 05 Aralık 2023
İmsak 06:04
Güneş 07:29
Öğle 12:34
İkindi 15:07
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı