Yunanistan Göçmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları 2024

Yunanistan, başucumuzda yer alan, refah seviyesi yüksek bir Avrupa ülkesidir. Bu yazıda, Yunanistan’a nasıl göç edilir, başvuru nasıl yapılır, şartları nelerdir; sorularının cevaplarını vereceğiz.

DÜNYA 20.03.2024, 13:50
7
Yunanistan Göçmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları 2024
Yunanistan, pek çok kişinin göçmen olarak başvuru yapmak istediği bir Avrupa ülkesidir. Bu yazıda, Yunanistan’a göçmen olarak gidebilmek için neler gerektiğinden, oturum izninin nasıl alınacağından, başvurunun nasıl yapılacağından bahsedecek, tüm detayları sizlere aktaracağız.
Avrupa Birliği vatandaşı olmayan kişiler için, Yunanistan'da göçmenlik sağlayan çeşitli şartlar bulunmaktadır. Bunlar şunlardır:
Yunanistan'a göçmenlik başvurusu yapmak isteyenler, başvurularını Yunanistan Göçmenlik Dairesi'ne iletmelidir. Bu başvuruda, başvuru sahibinin; kimlik belgesi, ikametgah bilgileri, meslek belgesi, banka hesap hareketleri ve sağlık sigortası gibi gerekli evraklar sunulmalıdır. Yunanistan Göçmenlik Dairesi'nde başvuru sahibinin parmak izi de alınmaktadır. Başvuruları onaylanan kişilere Yunanistan pasaportu verilmektedir.
Yunanistan'daki göçmen nüfusu, ülke genelinde önemli bir demografik unsuru oluşturmaktadır. Şu an itibarı ile, Yunanistan'da bulunan göçmen nüfusu 4,4 milyon kişidir. Bu göçmen nüfusu, Yunanistan'ın toplam nüfusunun %7,1'ini oluşturmaktadır. Özellikle Arnavut vatandaşları, Yunanistan'daki yabancı nüfusun büyük bir kısmını oluşturmaktadır. Yaklaşık olarak 2,6 milyon kişi Arnavut kökenlidir. Yunanistan'daki göçmen nüfusu, geçen yıllara göre artış eğilimi göstermektedir.
Bir Yunan ataya sahipseniz:
Evlilik yolu ile:
Vatandaşlık hakkı kazanmak için karşılamanız gereken kriterler:
Yunanistan'da oturum almak için genel olarak hazırlamanız gereken belgeler şöyledir:

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 15 Nisan 2024
İmsak 04:32
Güneş 05:57
Öğle 12:44
İkindi 16:24
Akşam 19:20
Yatsı 20:39
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı