Zeytinyağı fiyatları uçuşa geçti! Bakandan vatandaşı çıldırtacak açıklama geldi

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, "Zeytinyağında Türkiye'de raflarda gördüğümüz ürünün fiyatında değişiklik olmadı" açıklamasında bulunarak şaşırttı.

EKONOMİ 18.11.2023, 15:30
1
Zeytinyağı fiyatları uçuşa geçti! Bakandan vatandaşı çıldırtacak açıklama geldi
Zeytinyağı fiyatları vatandaşların gündem maddesi oldu. Yüksek fiyatlar nedeniyle zeytinyağına ulaşmada sorun yaşayan vatandaşlar, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı'nın açıklamasıyla şaşkına döndü. Yumaklı'ya göre zeytinyağı fiyatlarında artış yaşanmadı! 

"Zeytinyağında Türkiye'de raflarda gördüğümüz ürünün fiyatında değişiklik olmadı" diyen Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı'nın zeytinyağı fiyatlarına ilişkin dikkat çeken sözleri şu şekilde:
Zeytinyağıyla ilgili fiyat artışı. Bizim ülkemiz geçtiğimiz yıl mevcutta ihtiyacımız olanın iki katı kadar ürün hasat etti. Zeytinyağı tüketimi maksimum ihtiyaç 180 bin ton. Bir bölümünü sattık bir bölümünü ihraç ettik. Bu yıl geçen yılki iki kat fazla üretimi değil de üretim ihtiyacımız kadar üretiyoruz. Geçtiğimiz yıldan elimizde olan vardı. Elimizde ihtiyacın üzerinde zeytinyağı var. Bu olay 0,3 asit oranına sahip olan ürünün fiyatı olarak kurul tarafından açıklandı. Bunun alım ve satımı yok denecek kadar az. Türkiye'de raflarda gördüğümüz ürünün fiyatında değişiklik olmadı. Çok küçük artışlar görülebilir. Hiçbir zaman için 100 liralık ürün 300 lira olmadı. Olması gerekenin üzerinde fiyatlamalara izin vermeyeceğiz. Yakından kontrol edeceğiz, hiç kimseye hak etmediği geliri elde etmesine sağlayan imkan vermeyeceğiz.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 29 Kasım 2023
İmsak 05:59
Güneş 07:24
Öğle 12:32
İkindi 15:08
Akşam 17:30
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı