Ziya Selçuk paylaştı... Akıllara Berat Albayrak geldi! İşte o ayrıntı

Ziya Selçuk Milli Eğitim Bakanlığı görevinden istifa etti. Ziya Selçuk, istifa sonrası Instagram hesabından mektubunu paylaştı. Berat Albayrak ise istifasını Instagram hesabından duyurmuştu.

GÜNDEM 06.08.2021, 09:55
37
Ziya Selçuk paylaştı... Akıllara Berat Albayrak geldi! İşte o ayrıntı
Ziya Selçuk, Milli Eğitim Bakanlığı görevinden istifa etti. İstifasını Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunan Ziya Selçuk’un yerine Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Özer atandı. Instagram hesabından mektubunu paylaşan Ziya Selçuk, “Bu, bir veda değil; bir “hoş geldin” mektubu benim için. Yanınıza yeniden hoş geldim.” dedi.Ziya Selçuk'un mektubu şöyle: “Evlatlarım,
Ben bir öğretmenim. Öğretmen yeri gelir, ailenizden biri olur. Yeri gelir, arkadaşınız, sırdaşınız, yol arkadaşınız olur. Yeri gelir, rehber olur; yeri gelir, bakan olur. Gün gelir bu sıfatlar silinir, geriye yine “öğretmen” kalır.
Ben bugün öğretmenim. Hem sizin öğretmeniniz hem de sınıflarınızda, okullarınızda sizin geleceğiniz için çalışan bir milyon öğretmeninizin meslektaşıyım. Ne mutlu ki hayatım, okul koridorlarında sizin sesinizle geçti ve ömrüm oldukça yine bu sesi duyacağım. Bu yüzden bu, bir veda değil; bir “hoş geldin” mektubu benim için. Yanınıza yeniden hoş geldim.
İsterim ki ülkemize, güzel ahlaka, güzel Türkçemize, o heybetli ve derin kültürümüze tutunarak dünyanın bütün güzellik ve iyiliklerine uzanın, bilim ve bilgiyi derin bir nefes gibi içinize çekin. Bunu yaparken en büyük desteği yine kendinizden alacaksınız. Birbirinize yaslanın ve birbirinize olan saygı, sevgi ve anlayışınızla bu memleketi, bir ülke ödevi bilinciyle omuzlayın. 
Öğretmenleriniz… Çok kıymetliler. Onların değerinin ölçülemeyeceğini ileride muhakkak fark edeceksiniz ancak öğretmenlerinizle ilişkilerinizi bugünden böyle kurun ve hep yanlarında olun. Benim için her biriniz kendi öğretmeninin gözlerinin ta içine bakıp şunu söylerse minnettar olurum: “Öğretmenim iyi ki varsın.” İnanıyorum ki öğretmenleriniz sayesinde eğitim yolculuğunuzda tüm yollarınız açılacak ve siz bu yolun içinde geleceğe güvenli adımlarla yürüyeceksiniz. Yolunuza ışık tutacak herkese şimdiden teşekkür ediyorum.
Müsaadenizle, bana her daim hizamı gösteren güzel gözlerinizden öpüyor; kendileriyle tanıştığımdan beri yardım, anlayış ve desteklerini esirgemeyen ailelerinize sevgilerimi sunuyorum. Dua, niyet ve gülümsemesiyle bana destek olan herkesi kalbimle selamlıyorum.
Daima sevgiyle...”

Öte yandan Ziya Selçuk'un istifa sonrası mektubunu sadece Instagram hesabından paylaşması dikkat çekti. Berat Albayrak ise Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifasını bir gece yarısı sadece Instagram hesabından paylaşmıştı. Böylece kamuoyu Albayrak'ın istifasını Instagram hesabından öğrenirken Selçuk'un istifasını kamuoyu devlet temayüllerine uygun şekilde Resmi Gazete'de öğrendi. 

Ziya Selçuk, sosyal medya platformu Twitter hesabından da, “Millî Eğitim Bakanlığı görevim bugün itibarıyla nihayetlenmiştir. Bana ülkemin çocukları için çalışma imkânı sağlayan Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum. Milletimize, eğitim ailemize, birlikte görev yaptığım Bakan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Görev yaptığım süre boyunca birlikte çok kıymetli çalışmalara imza attığımız değerli çalışma arkadaşım Bakanımız Sayın Mahmut Özer Bey’e ve göreve yeni başlayan Bakan Yardımcılarımıza  başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.
 

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 04 Mart 2024
İmsak 05:39
Güneş 06:58
Öğle 12:55
İkindi 16:09
Akşam 18:42
Yatsı 19:57
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı