Son Dakika

TBMM, Hasan Bitmez'in vefatı nedeniyle bugün çalışmaya ara verdi

TBMM Genel Kurulu, Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez'in hayatını kaybetmesi nedeniyle bugün çalışmalarına ara verdi. 

SİYASET 14.12.2023, 17:50 14.12.2023, 18:33
1
TBMM, Hasan Bitmez'in vefatı nedeniyle bugün çalışmaya ara verdi

Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez'in vefatı nedeniyle TBMM Genel Kurulu bugün çalışmalarına ara verdi. Hasan Bitmez'in vefat haberinin TBMM Genel Kuruluna ulaşmasının ardından Meclis Başkanvekili Sırrı Süreyya Önder birleşime ara verdi. Aranın ardından Önder, Bitmez'in vefatı nedeniyle grup başkanvekillerine ve milletvekillerine söz verdi.
Saadet Partisi Grup Başkanı Selçuk Özdağ, Hasan Bitmez'in çok genç yaşta ebediyete intikal ettiğini belirterek, "Kendisini 6 ay önce tanıdım. Grubumuzu kurduktan sonra kendisiyle mesaim fazla oldu. Oldukça medeni bir kişi, görev ve iş ahlakı oldukça yüksek, aynı zamanda iş disiplini çok fazla bir arkadaşımızdı. Kendisine Allah'tan rahmet diliyorum. Ailesine sabırlar diliyorum. Bu ölüm bizim için bir ders olsun. Her olay bizim için bir ders olsun" ifadelerini kullandı.
Saadet Partisi Grup Başkanvekili Bülent Kaya, "Siyasette uzun süredir yol arkadaşlığı yaptığımız çok değerli siyasetçi Hasan Bitmez beyefendiyi talihsiz bir hadiseden sonra beklenmedik erken bir şekilde kaybettik. Cenabıallah mekanını cennet eylesin." dedi.
Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Selim Temurci, "Hasan Bitmez vekilimize Allah'tan rahmet diliyorum. Biraz önce babası ile birlikteydik. Metaneti görmenizi isterdim. 'Ben oğlumu milletime emanet etmiştim. Milletimin Meclis'inde şehit oldu.' dedi." diye konuştu.
Konuşmaların ardından kabul edilen Danışma Kurulu önerisiyle TBMM Genel Kurulunun bugün çalışmaması, Kültür ve Turizm ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlıklarının 2024 yılı bütçe görüşmelerine 21 Aralık Perşembe günü devam edilmesi kararı alındı.
Alınan karar gereğince, TBMM Başkanvekili Önder, birleşimi yarın saat 11.00'de toplanmak üzere kapattı.
Öte yandan, Hasan Bitmez'in vefatıyla Saadet Partisinin TBMM'deki sandalye sayısı 19'a düştü.
Ne olmuştu?
Dışişleri Bakanlığı bütçesi üzerinde konuşan ve AK Parti’nin İsrail politikalarını eleştiren Bitmez, "İsrail’in attığı her bombada iktidarın katkısı var. Tarihin azabından kurtulsalar, Allah'ın gazabından kurtulamayacaklar" diyerek, Genel Kurul'u selamlayarak konuşmasını bitirdiği anda kürsüde fenalaşarak yere yığıldı. Saadet Partisi Milletvekili Hasan Bitmez’in yere düştüğü sırada AK Parti sıralarından, “Allah’ın gazabı böyle olur işte, Allah’ın gazabı” diye bağırıldığı TBMM tutanaklarına geçmişti.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 27 Şubat 2024
İmsak 05:48
Güneş 07:08
Öğle 12:57
İkindi 16:05
Akşam 18:36
Yatsı 19:50
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı