9. Yargı Paketi detayları belli oldu! İnfaz sisteminde kritik değişikler

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, 9. Yargı Paketi kapsamında ceza infaz sisteminde değişiklerin yapılacağını açıkladı. Yeni düzenlemeler kapsamında istihbarat teşkilatlarının faaliyetlerini önleyici yasal düzenlemeler getirileceği bildirildi.

EĞİTİM 06.05.2024, 08:25
37
 9. Yargı Paketi detayları belli oldu! İnfaz sisteminde kritik değişikler
Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Ankara'da yaptığı açıklamalarda  9. Yargı Paketi ile alakalı dikkat çeken düzenlemeleri anlattı. 9. Yargı Paketi ile birlikte ülkemize yönelik casusluk faaliyeti yürüten kişileri  önleyecek yeni tedbirler alınacağını aktardı.
Bakan Tunç, pakette, Türkiye'deki yabancı istihbarat faaliyetlerini önleyecek yeni casusluk yasalarının yanı sıra, Ceza İnfaz Sistemi ve mükerrer suçlarla ilgili düzenlemelerin bulunduğunu belirtti. İnfaz düzenlemelerinin, cezasızlık algısını ortadan kaldıracağını ifade etti.
Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, 9.yargı paketiyle Türkiye'deki casusluk faaliyetlerini sınırlandırmak için yabancı istihbarat teşkilatlarının faaliyetlerini önleyici yasal düzenlemeler getirileceğini açıkladı. Tunç, TCK'daki mevcut casusluk suçlarının teknik yeniliklerle değişen ihtiyaçlara cevap veremediğini belirtti ve "Ülkemiz, yeni casusluk tekniklerine maruz kalmamalıdır" dedi.
Bakan Tunç, tarafından  aktarılan bir diğer konuda,  9. Yargı Paketi'nde Ceza İnfaz Sistemi'nde reformlar ve hakaret suçunun cezalandırılması gibi alanlarda düzenlemeler yapılacağını açıkladı. Tunç, Anayasa Mahkemesi'nin iptal kararlarına uygun düzenlemelerin de pakete dahil edildiğini söyledi. Yargıtay Başkanlık seçiminde yaşanan tıkanıklıkların çözülmesi için de seçim usulünde değişiklik yapılmasının mümkün olduğunu ifade etti.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 25 Mayıs 2024
İmsak 03:37
Güneş 05:17
Öğle 12:41
İkindi 16:31
Akşam 19:55
Yatsı 21:27
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı