AGD’li yönetmene ödül... Ödülü Filistinli kardeşlerime adıyorum

ESDER tarafından düzenlenen Altın Kepenk Kısa Film Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri verildi…

KÜLTÜR SANAT 01.12.2023, 04:35
AGD’li yönetmene ödül... Ödülü Filistinli kardeşlerime adıyorum
Esnaf ve Sanatkârlar Derneği (ESDER) tarafından bu yıl 8’incisi düzenlenen Altın Kepenk Kısa Film Yarışması’nda kazanlar belli oldu. “Anadolu’dan Balkanlara Üreten Kadınlar” konulu kısa film yarışmasında NEÜ öğrencisi Mustafa Safa Altındal da ödüle layık görüldü .

Esnaf ve Sanatkârlar Derneği tarafından düzenlenen Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Yunus Emre Enstitüsü (YEE) Kültür Turizm Bakanlığı ve Sinema Genel Müdürlüğü'nün paydaşlığını yaptığı Altın Kepenk Kısa Film Yarışması’nın bu yılki teması “Anadolu’dan Balkanlara Üreten Kadınlar” oldu. Kısa Film Yarışması’na katılan 1.459 eser arasında dereceye girenler belli oldu. Düzenlenen yarışmanın sonuçlarını, yönetmen Derviş Zaim’in de aralarında bulunduğu jüri üyeleri açıkladı. Birinciye 40 bin, ikinciye 30 bin, üçüncüye ise 20 bin TL, mansiyon ödülüne layık görülen üç yapıma ise 10 bin lira para ödülü verildi. Düzenlenen yarışmada birinciliği "Gezen Oğlak" ile Şenol Çöm, ikinciliği "Whispers Of Prizren" ile Esen Kaymakçı, üçüncülüğü ise "Mermerin Sultanları" ile Mehmet Buyruk kazandı.

Anadolu Gençlik Derneği Dijital İletişim Komisyon Üyesi Necmettin Erbakan Üniversitesi Radyo Televizyon sinema öğrencisi Mustafa Safa Altındal, “Hanımın Çiftliği” ismini verdiği kısa filmi ile mansiyon ödülüne layık görüldü. Yarışma sonrası açıklamalarda bulunan Anadolu Gençlik Derneği Dijital İletişim Komisyon Üyesi Necmettin Erbakan Üniversitesi Radyo Televizyon sinema öğrencisi Mustafa Safa Altındal, “1459 eser arasından ödül aldığım için ziyadesiyle mutluyum. Tabii bu mutluluk bana ödül almamdan ziyade ödül töreninde yaptığım konuşmayla birlikte değindiğim konudan, yani Filistin meselesinden geliyor. İnsan dediğimiz varlıkların çoğunun sus pus olduğu, vicdanlarının kenara çekildiği ve asıl yüzlerinin göründüğü şu dönemlerde, Filistin meselesine değinebilmek, mazlumların sesini bir nebze olsun duyurabilmek içim buruk olsa da beni mutlu ediyor. İnsanlar olarak, ümmet olarak elimizden geleni yapabilmeliyiz, gerek sanatımızla, gerek işimizle, gerek sesimizle, gerek duruşumuzla bir şeyler yapabilmeliyiz, bir şeyleri değiştirebilmeyiz. Anadolu Gençlik Derneği Dijital İletişim ve Medya Komisyonu olarak daha önce de medya alanında başarılara imza atmış ve sesimizi TRT'de duyurmuştuk. İnşallah getireceğimiz diğer başarılarla birlikte birçok hassas noktada ses olmaya devam edeceğiz. Ve bulunduğumuz alanda "Doğrusu nasıl olmalı?" sorularını güzel ahlak ve güzel ilkelerle göstereceğiz. İnanıyorum; bazı sahtelikleri, özümüzden uzak olan şeyleri hakikatle değiştireceğiz” diye konuştu
Yarışmada dereceye giren ve mansiyon ödülü almaya hak kazananlar ise şöyle:
1. "Gezen Oğlak" Şenol Çöm
2. "Whispers Of Prizren" Esen Kaymakçı
3. "Mermerin Sultanları" Mehmet Buyruk
MANSİYONLAR
1. “Kadın Eli” filmi ile Enes Yurtsever
2. “Hanımın Çiftliği” filmi ile Mustafa Safa Altındal
3. “Safran” isimli filmi ile Başak Çardak

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 28 Şubat 2024
İmsak 05:46
Güneş 07:05
Öğle 12:56
İkindi 16:06
Akşam 18:38
Yatsı 19:52
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı