Son Dakika

Bağırsaklara iyi gelen 4 yiyecek

Bağırsak sağlığı, genel sağlık durumu konusunda en önemli etkenlerden bir tanesidir. İşte bağırsak sağlığı ile ilgili bağırsak sağlığına iyi gelen yiyecekler gibi işe yarar bilgiler…

AİLE 05.07.2024, 03:35
2
Bağırsaklara iyi gelen 4 yiyecek
Bağırsak sağlığı, huzursuz bacak sendromu ya da uyku problemi gibi birçok sağlık problemi konusunda önemli bir etkendir. Bağırsak sağlığına dikkat etmek demek genel sağlık durumunun olumlu yönde ilerlemesi anlamına gelir. Bağırsaklara iyi gelen yiyecekler başlıca şunlardır:
1.    Yoğurt
Yoğurt tüketmek, genel sağlık durumunun olumlu yönde ilerlemesi açısından çok önemlidir. Yoğurt, bağırsak sağlığı konusunda da çok önemlidir. Yoğurt, probiyotikler adı verilen faydalı bakteriler içerir. Bu bakteriler bağırsak florasını dengeler ve zararlı bakterilerin çoğalmasını engeller.
2.    Ispanak
Ispanak, birçok açıdan sağlıklı bir sebzedir. Ispanak sayesinde bağırsak hareketleri hızlanır ve kabızlık gibi rahatsız edici durumlar engellenir. Buna ek olarak Ispanak da probiyotik içermektedir.
3.    Doğal Lahana Turşusu
Lahana turşusu, sindirimi kolaylaştırır ve bağırsak florasını dengeler. Ancak, yapay lahana turşusu gibi turşular, bağırsak sağlığı için iyi değildir. Bu yüzden bağırsak sağlığını korumak için yapay değil doğal lahana turşularını tüketmek gerekir.
4.    Somon
Somon balığının eti, Omega-3 yağ aşitleri deposu olarak görülür. Omega-3 yağ asitleri, bağırsak iltihabı gibi problemleri bile engelleyecek ya da tedavi edecek kadar bağırsak sağlığına iyi gelir.
Bağırsaklarda aşırı gaz oluşması genellikle kabızlık gibi daha hafif sağlık problemlerinden dolayı meydana gelir. Ancak, bazı durumlarda bağırsaklardaki aşırı gaz, bağırsak fıtıkları ya da kolon kanseri gibi ciddi sağlık problemlerine işaret ediyor olabilir.
Bağırsak sağlığı için dikkate alabileceğiniz tavsiyeler başlıca şunlardır:
Bağırsak sağlığı ve cilt sağlığı birbirine bağlıdır. Özellikle de bağırsakta meydana gelen flora problemleri, cilt sağlığına doğrudan etki eder. Bağırsak florasının bozulması, akne ya da leke problemleri gibi cilt problemleri yaşamanıza yol açar.
Bağırsak sağlığı için diyet yapmak oldukça mantıklı bir hareket olabilir. Özellikle de sağlıksız beslenen bir insansanız diyet programları ile genel sağlık durumunuzu ve bağırsak sağlığınızı daha iyi bir hale getirebilirsiniz. Yapacağınız diyet için alanında uzman bir diyetisyenden destek almanız gerekir.
Bağırsak sağlığı için probiyotik takviyelerinden yararlanmak gerekir. Bağırsak sağlığı için alabileceğiniz takviye ürünler ve fiyatları şu şekildedir:

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 25 Temmuz 2024
İmsak 03:54
Güneş 05:31
Öğle 12:50
İkindi 16:39
Akşam 19:59
Yatsı 21:29
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı