Bakan Göktaş duyurdu! Şartları sağlayanlara devletten faizsiz, geri ödemeli, 150 bin TL kredi

Belirli şartları sağlayanlara devletten 150 bin TL faizsiz geri ödemeli kredi imkanı sunulacak programın 2024'te uygulanacağını belirten Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Göktaş, projenin genç girişimcilere kendi işlerini kurmalarında yardımcı olacağını vurguladı.

EKONOMİ 20.12.2023, 09:05
1
Bakan Göktaş duyurdu! Şartları sağlayanlara devletten faizsiz, geri ödemeli, 150 bin TL kredi
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı genç girişimciler için devlet desteği sağlıyor. Bakanlık, faizsiz, geri ödemeli 150 bin TL'ye kadar kredi imkanı sundu. Hem iş kurmak hem de ekonomik destek sağlamak için gençler bu destekten faydalanabilecek.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Göktaş, ülkemizdeki genç girişimcilere yönelik destek sağlanacağını açıkladı. Açıklamasında iş kurmak isteyen gençler için yeni destek programını duyurdu. Böylece kendi işinin sahibi olmak isteyen gençler, 150 Bin TL'ye kadar faizsiz şekilde geri ödemeli kredi imkanını kullanabilecek.
Genç girişimcilerin hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için tasarlanan destek programı, ekonomik krizle mücadele eden birçok kişi için umut ışığı oldu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 2024 yılında bu programı daha da genişletmeyi ve daha fazla gence ulaşmayı hedefliyor. Bakan Göktaş, bütçe görüşmelerinde bakanlığın yaptığı projeleri ve 2024 vizyonunu anlattı.

Bakanlık, engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için çeşitli projeler yürütüyor. Bakan Göktaş, engelli memurların kamuda istihdam edilmesine büyük önem verdiklerini belirtti. Son 21 yılda engelli memur sayısının 12 katına çıktığını ve 68 bine yakın engelli vatandaşın kamuda görev aldığını söyledi. Ayrıca 2024 yılının Ocak ayında 2 bin 392 engelli memur daha alınacağını duyurdu.
Genç girişimciler için büyük bir fırsat olan faizsiz ve geri ödemeli 150 bin TL'lik kredi, 2024 yılında da devam edecek. Bu kredi sayesinde gençler, kendi işlerini kurarak ekonomik krize meydan okuyabilecekler. Bakan Göktaş, bu kredinin gençlerin iş kurma hayallerini gerçekleştirmek için sunulduğunu belirtti. Ayrıca engelli vatandaşlara da aynı imkanın sağlandığını ve onların da sosyal ve ekonomik hayata katkıda bulunabileceklerini söyledi. Bu destekler, gençlerin ve engellilerin girişimcilik potansiyelini ortaya çıkararak ekonomik kalkınmaya katkı sağlayacak.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 03 Mart 2024
İmsak 05:41
Güneş 07:00
Öğle 12:56
İkindi 16:09
Akşam 18:42
Yatsı 19:56
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı