Eski milletvekilinin oğluna kiraya verilen TİGEM arazisinde yeni skandal... Bir birlerine düştüler

Milletvekilinin oğluna kiraya verilen ancak bir buçuk yıldır geri alınamayan TİGEM arazisi ile ilgili kriz derinleşiyor. TİGEM Genel Müdürü Hasan Gezginç, skandal arazi kiralaması ile ilgili hiçbir açıklama yapamazken, TİGEM eski Genel Müdürü İsmail Şanlı, kiraya veren ben değilim diyerek, topu kendisinden önceki Genel Müdür Mehmet Taşan’a attı.

EKONOMİ 27.11.2023, 18:55
1
Eski milletvekilinin oğluna kiraya verilen TİGEM arazisinde yeni skandal... Bir birlerine düştüler
TİGEM’in 2017 yılında AK Parti Iğdır eski milletvekili Nurettin Aras’ın oğluna kiraya verdiği 11 bin dekar arazi ile ilgili büyük bir skandal patlak vermişti. Araziyi 5 yıllığına kiralayan Nurettin Aras’ın oğluna ait Iğdır İplik’in konkordato ilan ettiğini gerekçe göstererek, 2 yıldır kira bedelini ödemediği gibi TİGEM’in teslim ettiği 11 bin borudan 9 bin 700’ünün de kayıp olduğu ortaya çıkmıştı. Eski milletvekilinin oğlunun 1,5 yıldır da araziyi TİGEM’e teslim etmezken konunun mahkemeye intikal ettiği gündeme gelmişti.
2017 yılında milletvekilinin oğluna sessiz sedasız bir şekilde kiraya verilen ve o günden sonra hiç bir şekilde gündeme getirilmeyen 11 bin dekar TİGEM arazisi ile ilgili yaşanan skandalları Milli Gazete ortaya çıkarmıştı.
Kiralanan arazi ile ilgili gündeme gelen skandal iddialarla ilgili olarak TİGEM Genel Müdürü Hasan Gezginç, kamuoyuna hiçbir açıklama yapamazken, TİGEM eski Genel Müdürü İsmail Şanlı, arazinin kendisi döneminde kiraya verilmediğini belirterek, topu kendisinden önceki genel müdür Mehmet Taşan’a atması dikkat çekti.
Haberimiz üzerine X hesabından cevap veren TİGEM eski Genel Müdürü İsmail Şanlı, Kazımkarabekir Tarım İşletmesindeki 11 bin dekar arazinin milletvekilinin oğluna kendisi döneminde kiraya verilmediğini ileri sürerek, “Kiralayanda kirayı tahsil edemeyen ben değilim” dedi. İsmail Şanlı, verdiği cevapla 11 bin dekar TİGEM arazisinin kendisinden önceki Genel Müdür Mehmet Taşan döneminde verildiğini ileri sürmesi, yaşanan skandalı farklı bir boyuta taşıdı.
Diğer yandan topu Mehmet Taşan’a atan Şanlı’nın arazinin milletvekilinin oğluna kiraya verilmesini savunması da dikkat çekti. Kendisinden önce yapılan kiralamaların yerinde ve doğru olduğunu savunan Şanlı, “Vekil yakını olduğundan değil bölgede tarıma dayalı endüstrinin hammadde ihtiyacı için yapılmıştır. Kiralayanda kirayı tahsil edemeyen ben değilim” dedi.
Eski milletvekilinin oğluna kiraya verilen ancak iki yıldır kira alınamayan ve bir buçuk yıldır da ihtarname çekilmesine rağmen teslim edilmeyen Kazımkarabekir Tarım İşletmesindeki 11 bin dekar arazi ile ilgili skandallar ortada dururken, İsmail Şanlı, yaptığı paylaşımda çirkin ifadelerde bulunarak, “Gazeteciliği, etik ve ahlaki geçtim ama hadsizliğin de bir sınırı var. “Hak geldi batıl zail oldu.” düsturu altında utanmadan yalan yaz” şeklinde yorum yapması dikkat çekti.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 23 Şubat 2024
İmsak 05:52
Güneş 07:12
Öğle 12:57
İkindi 16:03
Akşam 18:33
Yatsı 19:47
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı