Karamollaoğlu'ndan öğretmenlerin iş bırakma eylemine destek

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Eyüpsultan'da özel bir lisenin müdürünün öğrencisi tarafından silahlı saldırısıyla öldürülmesi sonrasında öğretmenlerin iş bırakma eylemini desteklediklerini açıkladı.

GÜNDEM 10.05.2024, 15:50
Karamollaoğlu'ndan öğretmenlerin iş bırakma eylemine destek
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Eyüpsultan'da özel bir lisenin müdürü İbrahim Oktugan'ın, öğrencisinin silahlı saldırısıyla öldürülmesini protesto etmek için iş bırakma eylemi yapmalarını destekledi.
Sosyal medya hesabından memleketin içinde bulunduğu durumla ilgili önemli noktalara temas eden Karamollaoğlu, "Türkiye genelinde öğretmenlerimizin bugün yapacakları iş bırakma eylemine gönülden destek veriyoruz. Öğretmenlerimizin bu son derece haklı tepkisinin, ülkemizde şiddetin son bulması için başlangıç olmasını temenni ediyoruz. Hükümetin de bu haklı tepkiyi iyi değerlendirip, öğretmenlerimizin problemlerine çözüm getirmesini talep ediyoruz" açıklaması yaptı.
İşte Karamollaoğlu'nun uyarısı şu şekilde:
İstanbul'da gün ortasında bir okul müdürü öğretmenimiz görevi başında öğrencisi tarafından öldürüldü. Bu ibret verici acı olayın tüm yönleriyle ele alınıp değerlendirilmesi gerekir.Türkiye, göçmen sorununu ırkçılığın; 12 yıllık zorunlu eğitimi de cehaletin karanlığına…
— Temel Karamollaoğlu (@T_Karamollaoglu) May 10, 2024

"İstanbul'da gün ortasında bir okul müdürü öğretmenimiz görevi başında öğrencisi tarafından öldürüldü. Bu ibret verici acı olayın tüm yönleriyle ele alınıp değerlendirilmesi gerekir.
Türkiye, göçmen sorununu ırkçılığın; 12 yıllık zorunlu eğitimi de cehaletin karanlığına kapılmadan tartışmalı ve çözüm üretmelidir. Düzensiz ve denetimsiz göçmen akımının eleştirilmesini ırkçılık olarak yaftalamak sorunun üstünü örtmekten başka işe yaramayacaktır. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehlikeye atmaktan başka bir anlam da ifade etmeyecektir.
Ancak, tüm kötülükleri ve huzursuzlukları ülkemizde yaşayan farklı milletlere mensup yabancılardan bilmek de büyük haksızlık olacaktır. Taşıdığı kimliğe bakılmaksızın, sayısız sabıka kaydı bulunan suçluların toplumumuzda serbestçe dolaşmasına asla izin verilmemelidir. İbrahim Oktugan öğretmenimizin öğrencisi tarafından öldürülmesi bu konuda yaşanan acı örneklerden sadece biridir.
Her türlü şiddetle mücadelede en temel kurum olması gereken eğitimin, şiddetin kaynağı haline gelmesine hiçbir şekilde müsaade edilmemelidir. Ancak üzülerek belirtmeliyiz ki, iktidarın uyguladığı yanlış politikalar nedeniyle eğitim kurumlarımız hem şiddetin kaynağı hem şiddetin muhatabı ve mağduru haline dönüşmek üzeredir. Okullarda, hastanelerde ve sokaklarda gittikçe yaygınlaşan her türlü şiddete dur demek zorundayız.
Bu nedenle, Türkiye genelinde öğretmenlerimizin bugün yapacakları iş bırakma eylemine gönülden destek veriyoruz. Öğretmenlerimizin bu son derece haklı tepkisinin, ülkemizde şiddetin son bulması için başlangıç olmasını temenni ediyoruz. Hükümetin de bu haklı tepkiyi iyi değerlendirip, öğretmenlerimizin problemlerine çözüm getirmesini talep ediyoruz."
İstanbul'da gün ortasında bir okul müdürü öğretmenimiz görevi başında öğrencisi tarafından öldürüldü. Bu ibret verici acı olayın tüm yönleriyle ele alınıp değerlendirilmesi gerekir.Türkiye, göçmen sorununu ırkçılığın; 12 yıllık zorunlu eğitimi de cehaletin karanlığına… pushfn('ads'); — Temel Karamollaoğlu (@T_Karamollaoglu) May 10, 2024

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 21 Mayıs 2024
İmsak 03:41
Güneş 05:19
Öğle 12:40
İkindi 16:30
Akşam 19:52
Yatsı 21:23
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı