Kuvayımilliye'den Kudüs'e

Millî Mücadele’nin simge şehirlerinden Balıkesir’de on binler meydanlara döküldü...

GÜNDEM 16.05.2024, 04:35
1
Kuvayımilliye'den Kudüs'e
Balıkesir'de sivil toplum kuruluşları tarafından Siyonist işgal rejiminin Gazze'ye saldırılarını protesto için, "Kuvayımilliye'den Kudüs'e" sloganıyla yürüyüş ve bir basın açıklaması gerçekleştirildi. Balıkesir Şeyh Lütfullah Camii önünden başlayıp Zağnos Paşa Camii’ne kadar devam eden yürüyüşün ardından grup adına basın açıklaması yapan Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Şube Başkanı Hayrullah Arslantekin, “Erbakan Hoca’nın yıllarca anlattığı Büyük İsrail Projesi sınırları ülkemizin vilayetlerini de içine alan bir ifsat projesidir. Bu sebeple eğer bugün Gazze’nin zeytinliklerini savunamazsak yarın Edremit’in zeytinliklerini savunamayız” dedi.
Balıkesir'de geçtiğimiz gün “Kuvayımilliye'den Kudüs'e” sloganıyla önemli bir yürüyüş gerçekleştirildi. Sivil toplum kuruluşları tarafından Siyonist işgal rejiminin Gazze'ye saldırılarını protesto için yapılan yürüyüş, Balıkesir Şeyh Lütfullah Camii önünde başladı. Ellerindeki dövizler ve atılan sloganlarla Filistin halkına haklı davasında desten veren Balıkesirliler, Gazze katliamlarını protesto etti. Zağnos Paşa Camii’ne kadar devam eden yürüyüşün ardından grup adına AGD Balıkesir Şube Başkanı Hayrullah Arslantekin tarafından bir basın açıklaması yapıldı.

Yapılan yürüyüşün ardından grup adına basın açıklamasını okuyan Hayrullah Arslantekin, "Şüphesiz ki terör devleti İsrail, bu katliama kendisine çok güvendiği için değil, 57 İslam ülkesinin acziyetinden güç alarak bu harekete kalkışıyor. Acımız büyük, şehidimiz çok ama umudumuz acımızdan çok daha büyük. Bugün Gazze’yi Siyonist İsrail’e karşı savunan Filistin direnişi bir tarih yazıyor. Osmanlı âlimi şehit İzzeddin El-Kassam’ın aslanları destan yazıyor, Kudüs Seriyyeleri destan yazıyor. Sıfır mesafede dünyanın en güçlü teknolojisine sahip, bebek katili Siyonist ordu ile göğüs göğüse çarpışıyor. İki milyarlık İslam âleminin izzetini müdafaa ediyorlar” ifadelerini kullandı.

HAMAS'ın bir Kuvayımilliye hareketi olduğunu belirten Arslantekin, "Balıkesir’de Alaca Mescid’de işgalci düşmana karşı verilen mücadele neyse Gazze tünellerinde verilen mücadele odur. Sütçü İmam, Mehmet Efe, Şahin Bey neyse Ebu Ubeyde de odur. Çünkü Gazze ve Mescid-i Aksa ne Arapların ne de sadece Filistinlilerin meselesidir. Gazze ve Mescid-i Aksa tüm İslam âleminin ve Müslümanların davasıdır. Çünkü Siyonizm’in gayesi İsrail Başbakanı Netanyahu’nun savaşın başında yaptığı bir konuşmasında işaret ettiği gibi İşeya’nın Kehaneti Arz-ı Mev’ud’u tesis etmektir. Büyük İsrail’i kurmaktır. Erbakan Hoca’nın yıllarca anlattığı Büyük İsrail Projesi sınırları ülkemizin vilayetlerini de içine alan bir ifsat projesidir. Bu sebeple eğer bugün Gazze’nin zeytinliklerini savunamazsak yarın Edremit’in zeytinliklerini savunamayız. Bugün Gazze’yi, Kudüs ve Mescid-i Aksa’yı savunamazsak yarın Diyarbakır ve İstanbul’u savunamayız. Irkçı emperyalizmin ülkemiz üzerindeki emelleri Allah muhafaza gerçekleşirse sonuçları ağır olur. Herkes bilmeli ki, Gazze düşmeyecek, Mescid-i Aksa düşmeyecek, Siyonizm tarihi bir tokat yiyecek” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 21 Mayıs 2024
İmsak 03:41
Güneş 05:19
Öğle 12:40
İkindi 16:30
Akşam 19:52
Yatsı 21:23
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı