Ölmek serbest konuşmak yasak!

İsrail rejiminin 64 gündür Gazze’de yaptığı soykırımın ortağı olan ABD, Siyonistlerin hizmetkârı olduğunu bir kez daha gösterdi. İslam İşbirliği Teşkilatı ve Arap Birliği Temas Grubu’nun üyesi Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki’nin Washington temasları sırasında yapmak istediği konuşma, ABD hükûmeti tarafından engellendi.

DÜNYA 10.12.2023, 07:15
Ölmek serbest konuşmak yasak!
Her fırsatta tüm iletişim araçlarını İsrail’i savunmak için kullanan, çeşitli yalan haberler ve algılarla terörü aklamayı kendine görev edinen, Siyonizm’in suç ortağı ABD, Filistinlilerin sesini kısmaya çabalıyor. ABD hükümeti, Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki'nin Washington temasları sırasında açıklama yapmasına izin vermedi. Gelen tepkiler üzerine ise böyle bir kısıtlama olmadığını iddia etti.

ABD hükümetinin, İslâm İşbirliği Teşkilatı (İİT) ve Arap Birliği Temas Grubu'nun üyesi Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki'nin Washington temasları sırasında açıklama yapmasına izin vermediği bildirildi. Temas Grubu üyeleri, Washington ziyareti kapsamlarında Four Seasons Oteli'nde basın toplantısı düzenledi. Bir gazetecinin el-Maliki'ye soru sormak istemesinin ardından Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Faysal bin Ferhan söz aldı. Bin Ferhan, "Sayın el-Maliki sorunuza vizesinin koşulları nedeniyle cevap veremiyor. Demek istediğim, ABD hükümeti, Sayın el-Maliki'nin (bu soruları) cevaplamasına izin vermeyecek şekilde ona kısıtlama getirdi. Kendisi basının sorularına cevap veremiyor ve basınla angaje olamıyor" açıklamasında bulundu.

ABD Dışişleri Bakanlığı, bireysel vize dosyaları hakkında bilgi veremeyeceğini ancak ABD Göç Kanunu uyarınca kişilerin basına konuşmasını engelleyen hükümler bulunmadığını bildirdi. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mathew Miller, Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki'nin Washington temasları sırasında açıklama yapmasına izin verilmemesine ilişkin AA muhabirine yazılı açıklamada bulundu.
Miller, "ABD hukuku uyarınca vize kayıtları gizlidir. Bu nedenle bireysel vize dosyalarının detaylarını paylaşamayız" ifadesini kullandı. Diğer taraftan ABD Göç Kanunu uyarınca kişilerin basına konuşmasını engelleyen hükümler bulunmadığını belirten Miller, "Kişilerin basına konuşmasını engelleyecek bir kısıtlama da uygulamadık" iddiasına yer verdi.

Filistinli Bakan Riyad el-Maliki’ye yönelik tavır, ABD’nin skandal tavrını da gözler önüne serdi. İşgalci İsrail güçlerine tam destek veren ve Siyonistlerin katliamlarına ortak olan ABD’nin Filistin aleyhindeki duruşu şaşırtmadı. Maliki’nin açıklama yapmasına izin verilmemesi, ABD ve Biden hükûmetinin Siyonizm hizmetkârlığının son örneği oldu.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 29 Şubat 2024
İmsak 05:45
Güneş 07:04
Öğle 12:56
İkindi 16:07
Akşam 18:39
Yatsı 19:53
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı