Saadet Partisi Milletvekili Birol Aydın: İktidar, faize 1,25 trilyon kaynak ayırdı

Saadet Partisi, Edirne’de STK’larla bir araya gelirken Saadet Partisi Sözcüsü ve İstanbul Milletvekili Birol Aydın da düzenlenen programda katılımcılara hitap etti.

GÜNDEM 31.12.2023, 03:35
1
Saadet Partisi Milletvekili Birol Aydın: İktidar, faize 1,25 trilyon kaynak ayırdı
Saadet Partisi Edirne İl Başkanlığı, Edirne merkezde bulunan sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile bir araya geldi. Yoğun bir katılımın olduğu programda konuşan İl Başkanı Av. Sinan Tekin, “Saadet Partisi Edirne İl Başkanlığı olarak toplumsal hayatımızın önemli bir parçası olan sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelmekten duyduğumuz memnuniyeti belirtmek isterim” dedi.
2024 yılının Türkiye’nin ve Edirne’nin "değişim ve dönüşüm yılı" olacağına vurgu yapan Tekin, “Omuzlarımızda büyük bir sorumluluk var. Bu sorumluluğun farkındayız. Çok açık ve net olarak söylüyorum: Türkiye’nin Millî Görüş anlayışına ve vizyonuna bugüne kadar hiç olmadığı kadar ihtiyacı vardır. Şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki; Saadet Partisi kadroları olarak biz, ruhen ve fiziken seçimlere de, yerelde iktidara da hazırız!” ifadelerini kullandı.
Saadet Partisi Sözcüsü ve İstanbul Milletvekili Birol Aydın da düzenlenen programda katılımcılara hitap etti. Türkiye’de büyük bir ekonomik yıkım, ahlakî tahribat ve tutarsız bir dış politikanın hâkim olduğunu söyleyen Aydın, “Ülkemizin getirildiği noktayı anlamak isteyen 2024 bütçesinin rakamlarına mutlaka göz atmalıdır. Daha yılın başında 2,65 trilyon bütçe açığı olacağının ilan edildiği bir bütçe Meclis’ten geçti. Faize 1,25 trilyon kaynak ayrılan bir bütçeden bahsediyoruz. Bu anlayışla Türkiye’mizin düze çıkması mümkün değildir” sözlerini sarf etti.
Bütçe ve torba yasanın bu hafta itibarıyla Meclis’ten geçtiğini hatırlatan Aydın, Saadet Partisi Grubu olarak ikisini de reddettiklerini dile getirdi. Hem bütçede hem de torbada üreticilerin ve emekçilerin alın terinin karşılığı olmadığını kaydeden Aydın, “Emeklilerimiz, gençlerimiz yoktu. Mağdur kesimlerimizin mağduriyetini giderecek maddeler ve kaynaklar yoktur. Bir kez daha görülmüştür ki, insanımızın problemlerini çözmek bu iktidarın gündeminde yok!” diye konuştu.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 23 Şubat 2024
İmsak 05:53
Güneş 07:13
Öğle 12:57
İkindi 16:02
Akşam 18:32
Yatsı 19:46
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı