Trabzonspor'un net borcu belli oldu

Trabzonspor’un 56’ncı Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel kurulda Trabzonspor Kulübü’nün güncel net borcu 4 milyar 486 milyon TL olarak açıklandı.

SPOR 11.05.2024, 13:50
2
Trabzonspor'un net borcu belli oldu
Trabzonspor'un 56’ncı Olağan Genel Kurulu, Kadir Özcan Gençlik Geliştirme Merkezi Nizamettin Algan Salonu'nda yapıldı.
Trabzonspor Genel kuruluna; Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Mahmut Ören, Trabzonspor Asbaşkanı Zeyyat Kafkas, Başkan Yardımcısı Ali Haydar Gedikli, Genel Sekreter Kemal Ertürk, Genel Sayman Sami Karaman, Yönetim Kurulu Üyeleri Derviş Köz, Coşkun Öztürk ve Ceyhun Eskici, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, kurul başkanları ve üyeler katıldı.

Divan Kurulu Başkanı Mahmut Ören, Trabzonspor'un ligde 3 üçüncü olarak sürdürdüğü mücadelesine vurgu yaparak Türkiye Kupasını da kazanacaklarını açıkladı. Ören, Teknik kadro ve futbolculara güvendiğini ifade etti.

Yönetim Kurulu faaliyet raporları, üyelere yazılı olarak iletildi. Denetim Kurulu Başkanı İsmail Keskin tarafından okunan rapora göre; aktif üye toplamı 11 bin 422, Divan Kurulu üye sayısının da 2 bin 221 kişi olduğu açıklandı.

Fenerbahçe maçı sonrası çıkan olaylara üzüldüklerini belirten Başkan Ören, "Trabzonspor felsefesinde intikam duygusu yoktur. Hepimiz Türk futboluna hizmet ediyoruz. Bunun için sahada oynanan oyuna odaklanarak saha dışına çıkmamalıyız. Sahamızda oynadığımız Fenerbahçe maçındaki gelişmeler hepimizi üzdü. Bu maçın sonucunda sadece Trabzonspor’a değil kentimiz insanına inanılmaz saldırılar oldu. Bu bakımdan bizler olayları ve bu şehre yapılan algı yönetimini iyi değerlendirip, ona göre tavır almalıyız. Öncelikle bu takımla özdeşleşen taraftarımızın da artık Trabzonspor’a zarar getirecek olayların içinde olmamasını ve özellikle İstanbul takımlarına malzeme vermemesini gönülden arzu ediyoruz. Zira Fenerbahçe maçı hem maddi hem de manevi olarak camiamıza zararlar verdirdi. Unutmayalım ki, Trabzonspor sevgimiz ve bordo-mavi renk aşkımız kulübümüze zarar vermediği sürece değerlidir” diye konuştu.
Ören, "Trabzonspor tüketen değil, üreten bir kulüptür. Eğer altyapımıza gerekli önemi verirsek ve geçmiş dönemlerdeki katkıyı sağlarsak sorunun çözümü çok daha kolay olacaktır. Bu anlamda bazı çalışmaların yapılmakta olduğunu biliyoruz, ancak sonuç alınma aşamasına henüz gelinmemiştir. Sabır ve düzenli çalışmalar sonucu bu sorunların aşılacağına inancımız tamdır. Aksi durumda yapılan ve yapılacak olan harcamaların Trabzonspor’u soktuğu ekonomik darboğazı görmezden gelemeyiz” şeklinde konuştu.
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç de Trabzonspor Köyü Projesin'de çalışmaların sürdüğünü belirterek, "Divan Başkanlığına seçilen kıymeti heyeti tebrik ediyorum. Trabzonspor’un kongre üyesi 11 bini aşkın. Kongrede irade manasında da önemli organ olan Divan Kurulu sayımız varsa çok daha katılımlı olmasından yanayım. Divan heyetimizin onursal hem de fahri görevleri olması hasebiyle bu genel kurulları önemsiyorum. Kongrelerimizde daha güçlü katılımlarla arttırmamız lazım. Ertuğrul Doğan başkanımız bütün gayretine şahidiz, ekonomik konuda mücadele veriyorlar. Sportif başarı noktasında büyük gayret ortaya koyuyorlar. Yerel yönetimler olarak gücümüzü vermeye devam edeceğiz. Kartal arazisi diye bildiğimiz Cumhurbaşkanımızın İBB başkanıyken verdiği bu arazisinin kıymetlendirilmesiyle ilgili bir husustur. Ciddi bir çalışma içindeyiz, geçen hafta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımızı ziyaret ettik, takip ediyoruz. Kulübümüzün ekonomisi noktasında ciddi bir kazanç olur diye düşünüyoruz. Trabzonspor Köyü, Trabzonspor Koleji noktasında arazi tahsisi konusunda çalışmalarımızı nihayetlendireceğiz. Trabzonspor’un profesyonel çalışmalarını devam ettireceğiz. 2 tane güzel hedef var ikisinin de finalindeyiz" ifadelerini kullandı.
Kulübün borcunu açıklayan Keskin yaptığı konuşmada "Gerçekleşen kalemler neticesinde 31.3.2024 tarihi itibariyle kısa vadeli borç toplamımız 3 milyar 344 milyon, uzun vadeli borç toplamımız 1 milyar 610 milyon, brüt borç toplamı 4 milyar 955 milyon TL’dir. Bundan kısa vadeli mevcutlarımız olan 469 milyon TL’yi düştüğümüzde 31.3.2024 tarihi itibariyle net borcumuz 4 milyar 486 milyon Türk Lirası’dır" dedi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 21 Mayıs 2024
İmsak 03:41
Güneş 05:19
Öğle 12:40
İkindi 16:30
Akşam 19:52
Yatsı 21:23
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı