Son Dakika

Vuslat, 3 kıta 20 ülkede kurban faaliyeti gerçekleştiriyor

“Kardeşliğe Vesile Kurban” çağrısı ile kurban çalışmalarına başlayan Vuslat Derneği, 3 kıta 20 ülkede faaliyet gösterecek. Bağışçılarından aldığı vekâlet ile kurban kesimlerini gerçekleştiren dernek, kesim görüntülerini bayram bitimine kadar bağışçılara ulaştıracağını açıkladı.

AİLE 15.05.2024, 04:35
3
Vuslat, 3 kıta 20 ülkede kurban faaliyeti gerçekleştiriyor
Vuslat Derneği, “Kardeşliğe Vesile Kurban” çağrısı ile kurban çalışmalarına başladı. 2024 kurban çalışmasının detaylarını açıklayan Vuslat Derneği, kurbanlık şartlarını sağlayan hayvanların temin edildiği, kesim yapılacak ülkelerin ve kurban hisse bedelinin belirlendiğini duyurdu. Afrika, Asya ve Avrupa kıtalarında olmak üzere toplam 20 ülkede kurban faaliyeti gerçekleştirilecek olan Vuslat Derneği’nden konuya ilişkin yapılan açıklamada tüm detaylar paylaşıldı. 

Vuslat Deneği kurban ibadeti için hisse bedelini 2.900 TL olarak açıklandı. İnsani yardım faaliyetlerine 22 yıllık tecrübe ile devam eden dernek, kurban faaliyetlerinin de aynı tecrübe, güven ve şeffaflık ile yerine getirildiğini ifade ediyor. Dernek, bayram namazının hemen ardından başladığı kesim işlemlerinde bağışçılarını SMS ile bilgilendiriyor, kesim sonrasında ise vekâletlerin okunduğu isme özel hazırlanan videoyu bağışçılarına gönderiyor. Derneğin kurban organizasyonuna dair detaylı bilgi almak için vuslat.org.tr web sitesini ziyaret edebilir yahut 0212 659 28 80 numaralı Çağrı Merkezi’ni arayabilirsiniz.

Vuslat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Taştan, kurban çalışmaları hakkında yaptığı açıklamada, “Kurban kesimlerimizi mazlum coğrafyalar olarak adlandırdığımız Nijerya, Somali, Yemen ve Bangladeş gibi yoksul ülkelerde gerçekleştiriyoruz. Kıtalar ardından yolumuzu gözleyen başta yetim, ilim talebeleri ve bakıma muhtaç yaşlılar olmak üzere ihtiyaç sahipleri ile bu bayramı kardeşliğimize vesile kılıyor; sofralara bereket, gönüllere dua oluyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 25 Mayıs 2024
İmsak 03:37
Güneş 05:17
Öğle 12:41
İkindi 16:31
Akşam 19:55
Yatsı 21:27
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı