HAMAS’a selam, boykota devam!

Terörist İsrail’in Gazze’de neden olduğu insanlık dramına karşı tüm dünyada tepki giderek artıyor ve İslam coğrafyasında Siyonist işgale destek veren markalara karşı ciddi bir boykot başladı.

GÜNDEM 13.11.2023, 04:35
30
HAMAS’a selam, boykota devam!
Aksa Tufanı operasyonlarından sonra uluslararası ölçekte bazı markalar İsrail’e desteğini açıklamıştı. Aciz devlet yöneticilerinin aksine Müslümanlar elinden geleni yaparak İsrail ve işbirlikçi emperyalist güçlere karşı boykot mücadelesini güçlendiriyor.
Gazze’de yaşanan insanlık dramına karşı tüm dünya ayakta. Devletlerin aksine hemen her ülkeden milyonlarca insan terörist İsrail’in, Filistinlilere yaptığı soykırıma karşı çeşitli yöntemlerle tepki gösteriyor. Birçok ülkelerde büyük eylem düzenlenirken İslam coğrafyasında da Siyonist marka boykotları başladı. 7 Ekim’de HAMAS’ın başlattığı Aksa Tufanı operasyonlarından sonra uluslararası ölçekte bazı markalar İsrail’e desteğini açıklamış ve Siyonist işgal ordusuna milyarlarca dolarlık yardımlarda bulunmuşlardı. Gazze’de on binlerce kişinin yaşadığı yerleşim yerlerine su ve elektrik dahi vermeyen İsrail ve işbirlikçi emperyalist güçlere karşı boykot mücadelesinin kazanımlarını haberimizde sizler için derledik.

Siyonist İsrail’in Filistin’i işgal etmeye başladığı yıllardan bugüne birçok boykot çalışması yapıldı. Her defasında boykotun bir işe yaramayacağını iddia edenlerin çıkmasına rağmen Müslümanlar kendi ülkelerinde ellerinden geldiğince Siyonist işgali destekleyen ürünleri kullanmamaya çalıştı. Son olarak başlatılan boykot kapsamında başta İsrail ekonomisi olmak üzere emperyalist güçler ciddi bir zarara uğraşmış durumda. Öyle ki İsrail Borsası 7 Ekim’den bu yana yıllı ciddi bir düşüşe geçmiş durumda. 1 yıllık değişimin yüzde 14’e kadar ulaştığı İsrail Borsası’nda Müslümanların boykotunun ne kadar etkili olabileceği görülüyor. Geçmişte yapılan boykotlarda Siyonist işgale destek veren firmaların milyarlarca dolar zarar ettiği de başka bir gerçek…

7 Ekim’den bu yana devam eden Gazze’deki çatışmalardan sonra İsrail’de birçok market ve alışveriş mağazası başta Türk markaları olmak üzere tüm Müslüman üretimi olan markaları boykot etme kararı almıştı. Müslüman ülke yöneticilerinin acizliği nedeniyle İslam coğrafyasında halk, STK’lar öncülüğünde bir boykot çalışması başlattı. Aksa Tufanı operasyonlarının başlamasından bu yana aradan geçen 1 aydan uzun sürede Müslümanların başlattığı boykotun sınırları genişleyerek çeşitli ülkelerde devlet kurumlarında da uygulanmaya başlandı.  Örneğin Türkiye’de birçok devlet kurumunun yanı sıra TBMM’de bile artık Siyonist destekçisi ürünler boykot ediliyor.

Siyonist lobilerin bankacılık ve finans sektöründeki gücü nedeniyle birçok uluslararası firma, İsrail’in Gazze’de yürüttüğü savaşta işgali desteklediğini bildirmesi gerekiyordu. MC Donalds, Nike, Cocacola ve Starbucks gibi dünyanın her yerinde yatırımları bulunan markalar İsrail’e açıktan desteklerini duyurdu. Ancak bu markalar buz dağının sadece görünen yüzü. Siyonist işgale açıktan destek vermek yerine el altından yardım yapan markaların da olduğu biliniyor. Öte yandan terörist İsrail malı olan birçok marka da boykot listesinde yer alıyor. Özellikle gıda sektörü, temizlik ürünleri ve giyim firmalarında ciddi bir üretim hacmine sahip olan İsrail’in teknoloji alanında da birçok dünya çapında markası bulunuyor.
İsrail malı ve Siyonist işgale destek veren markalar:

Gıda: Tropicana, Schweppes, Tnuva, Nescafe, Tassimo, Starbucks, Lipton, Dilmah, Elite, Strauss, Walls, Ben & Jerry's, Carmel, Agrexco, Agrexco, Coca-Cola, Fanta, Pepsi, Lays, Doritos, Cheetos, Lipton, Nestle, Burger King, Mc Donals, Subway,
Temizlik Ürünleri: Air Wick, Ajax, Aldays, Alo, Ariel, Axe, Calgon, Cif, Clear, Clit Bang, Colgate, Dettol, Dove, Elidor, Head & Shoulders, Ipana, Jhonsons Baby, Loreal (Şampuan), Lux, Max Factor, Nıvea, Omo, Oral-B, Palmolive, Pantene, Prima, Rejoice, Protex, Rexona, Rinso, Sensodyne, Viecnetta Vileda, Vanish, Vaseline, Veet.
Giyim Markaları: Tommy Hilfiger, Nike, Adidas, Puma, Polo, Ralph Lauren, Parizyen, Hugo Boss, Calvin Klein, Levi's, Timberland, Giorgio Armani.
Teknoloji Firmaları: Microsoft, HP, AXA, Amazon, Airbnb, Dell, Disney, Fiverr, Siemens, Wix,
Çeşitli sektörler; Hyundai, HSBC, BP Petrol, Bayer, Pfizer, Sudocrem

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 29 Kasım 2023
İmsak 05:59
Güneş 07:24
Öğle 12:32
İkindi 15:08
Akşam 17:30
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı