İburamin cold şurup fiyatı ne kadar? 2024 

İburamin Cold şurup, üst solunum yolu enfeksiyonları için tercih edilen bir ilaçtır. Bu yazıda, İburamin Cold şurubun içeriğinden, nasıl ve ne amaçlar ile kullanıldığından, olası yan etkilerinden bahsedecek, satışa sunulan fiyatını açıklayacağız.

SAĞLIK 14.05.2024, 02:55
3
İburamin cold şurup fiyatı ne kadar? 2024 
İburamin Cold şurup, 100 ml’lik amber renkli cam şişede sunulan bir şurup formunda bulunur. Her 5 ml’lik dozunda 100 mg ibuprofen, 15 mg psödoefedrin hidroklorür ve 1 mg klorfeniramin maleat içerir. Şişenin içinde 2.5 ml ve 5 ml'ye işaretli bir kaşık ölçek de bulunmaktadır. Bu makalede, bu şurubun kullanımına ilişkin çeşitli detayları aktaracağız.

100 mL’lik şişelerde satışa sunulan İburamin Cold şurup, ortalama 81,64 TL’dir.

İburamin Cold şurup, üst solunum yolu enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılan etkili bir ilaçtır. İçeriğinde üç farklı etkin madde bulunmaktadır ve her birinin farklı görevleri vardır. İlk etken madde olan ibuprofen, vücutta inflamasyonu azaltarak ağrıyı hafifletir. Psödoefedrin ise burun içindeki kan damarlarını büzerek burun tıkanıklığını gidermeye yardımcı olur. Üçüncü etken madde olan klorfeniramin, antihistaminik özellik gösterir ve hapşırma, kaşıntı, gözlerde sulanma ve burun akıntısı gibi alerjik belirtileri azaltır. İburamin Cold şurubun içeriğindeki etken ve yardımcı maddeler şöyle sıralanmıştır:
Etkin madde:

Yardımcı maddeler:

İburamin Cold şurup; soğuk algınlığı, grip, sinüzit ve diğer üst solunum yolu enfeksiyonlarına bağlı olarak ortaya çıkan belirtileri hafifletmek için kullanılan bir ilaçtır. Ateş, burun akıntısı ve burun tıkanıklığı gibi semptomları azaltmaya yardımcı olur. Bu belirtiler, soğuk algınlığı ya da grip gibi viral enfeksiyonlar ile ilişkilidir. İburamin Cold şurup; antihistaminik, iltihap giderici ve dekonjestan bileşenler içerir; bu özellikleri ile hasta üzerinde rahatlama sağlar.

İburamin Cold şurubun kullanımı ateşin derecesine göre uygun doz ayarlanmalıdır. Ateş düşürücü etki, yaklaşık 6-8 saat sürer.
6-8 yaş arası çocuklar için:

9-10 yaş arası çocuklar için:

11-12 yaş arası çocuklar için:

12 yaşından büyük çocuklar ve yetişkinler için: Günde 3-4 kez 1-2 ölçek kullanılmalıdır.
İstenmeyen etkileri en aza indirmek için, semptomları kontrol altına almak için gereken en düşük etkin doz tercih edilmelidir. 6 yaşın altındaki çocuklarda İburamin Cold şurubun kullanımı önerilmez.

İburamin Cold şurubun olası yan etkileri, görülme sıklığına bağlı olarak kategorize edilmiştir:
Yaygın yan etkiler:

Yaygın olmayan yan etkiler:

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 30 Mayıs 2024
İmsak 03:33
Güneş 05:14
Öğle 12:41
İkindi 16:32
Akşam 19:58
Yatsı 21:33
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı