Kılıçdaroğlu'ndan Bahçeli'ye HDP yanıtı: El kaldırıp söz istemesinler

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, HDP açıklaması üzerinden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yanıt verdi.

GÜNDEM 22.09.2021, 11:55
9
Kılıçdaroğlu'ndan Bahçeli'ye HDP yanıtı: El kaldırıp söz istemesinler
Gazeteci ve belgesel yapımcısı Günel Cantak’ın "Bay Kemal ve İttifakları" belgeselinin ilk bölümünde konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, yaptığı " HDP'yi meşru organ olarak görebiliriz. Eğer bu sorun çözülecekse meşru bir organla çözebiliriz" şeklindeki açıklamasına tepki gösteren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yanıt verdi.
Kılıçdaroğlu, Bahçeli'nin tartışmaya dahil olarak, "HDP’yi meşru organ görmek demek, PKK’yı muhatap almak demektir. CHP yönetimi siyasi ikbal ve istikbalinin çürük şifrelerini Kandil mağaralarının pespaye karanlığında bulmak üzere harekete geçmiştir" şeklindeki tepkisine "HDP'nin TBMM Başkanvekilliği yaptığı zaman el kaldırıp söz istemesinler. El kaldırıp söz istiyorlarsa nasıl istiyorlar? Biraz mantık olur" şeklinde karşı çıktı.
Kılıçdaroğlu, konuya dair yöneltilen soruya şu yanıtı verdi:
"HDP'nin TBMM Başkanvekilliği yaptığı zaman el kaldırıp söz istemesinler. El kaldırıp söz istiyorlarsa nasıl istiyorlar? Biraz mantık olur. Söylediğiniz şeylerin mantığı olur. O mantık içinde hareket edersiniz. Kimseyi ötekileştirmek gibi bir niyetimiz yok. Bu ülkede 83 milyon huzur içinde yaşasın istiyoruz.
Onu düşmanlaştır, bunu düşmanlaştır, kamplaştır... Bu kadar dert varken bunların başka derdi mi yok? O kadar çocuk yatağa aç giriyor. Sen 20 yıldır Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni yönetiyorsun yurt sorununu çözemiyorsun. Şimdi kalkıp bana laf ediyorsun, istedikleri lafı etsinler. Yine söz veriyorum, bu ülkenin bütün sorunlarını dostlarımız ile birlikte çözeceğiz. Sorunlar ile boğuşan değil nefes alan bir Türkiye'ye ihtiyacımız var."
HDP'li Sezai Temelli, Kılıçdaroğlu'nun "Kürt sorunu çözmek için meşru bir organa ihtiyacımız var. HDP'yi meşru organ olarak görebiliriz" açıklamasına yanıt verirken, "Çözümün adresi ve asıl muhatabı İmralı'dır" diye konuşmuştu.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 01 Mart 2024
İmsak 05:43
Güneş 07:02
Öğle 12:56
İkindi 16:07
Akşam 18:40
Yatsı 19:54
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı