Son Dakika

Kılıçdaroğlu, Adnan Menderes ve Özal’ın anıt mezarlarını ziyaret etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski Başbakan Adnan Menderes’in ve 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın İstanbul Topkapı’daki anıt mezarlarını ziyaret etti.

SİYASET 17.09.2022, 11:25 17.09.2022, 15:38
6
Kılıçdaroğlu, Adnan Menderes ve Özal’ın anıt mezarlarını ziyaret etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 27 Mayıs Darbesi’nden sonra Yassıada Yargılamaları sonunda idam cezasına çarptırılıp 17 Eylül 1961’de Bursa’nın İmralı adasında idam edilen eski Başbakan ve Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Adnan Menderes’i mezarını bu sabah ziyaret etti.
İstanbul Topkapı Mezarlığı’ndaki anmada Kılıçdaroğlu’na İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek, siyasetçi Yaşar Okuyan ile DP temsilcileri de eşlik etti. Anıt mezara karanfil bırakan Kılıçdaroğlu, dua okudu.
Daha sonra 17 Nisan 1993’te yaşamını yitiren 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın anıt mezarına da uğrayan Kılıçdaroğlu, çelenk bırakıp dua okudu. Anmanın ardından anıt mezarın bakımı ile ilgili talebin iletilmesi üzerine Kılıçdaroğlu da şunları söyledi.
İBB’nin, Özal’ın anıt mezarı çevre düzenlemesi ve müze binası inşaatı projesiyle ilgili de Kılıçdaroğlu’na bilgi verildi.
“Tarihten aldığımız bu görevi evlatlarımıza devredeceğiz. Dolayısıyla buranın korunması ve buranın bütün ihtiyaçlarının giderilmesi lazım. Burada iktidar- muhalefet olmaz. Bunlar, milli insanlardır. Hepimize görev verdiler. Görevi yaparken Türkiye’de bütün vatandaşlara hizmet verdiler. O çerçevede bakmak lazım. Belediye Başkanımız elinden geleni yapıyor zaten. O da bu görevin ne kadar önemli olduğunun farkında. Zaman zaman engeller çıkarılıyor ama bu engeller bizim moralimizi bozmasın. Beraber olursak, birlikte mücadele edersek bütün bunların hepsini aşarız. Buna inanıyorum. Yeter ki biz, birlik ve bütünlük içinde hareket edelim.”

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 01 Ekim 2023
İmsak 05:07
Güneş 06:26
Öğle 12:34
İkindi 15:54
Akşam 18:31
Yatsı 19:45
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı