İsmail Saymaz: Yanda Erdoğan'ın adı var diye hakaretten dava açıldı!

Halk TV yazarı İsmail Saymaz, Zafer Partisi yöneticilerine astıkları pankartın yanında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ismi olduğu için dava açıldığını kaleme aldı.

GÜNDEM 01.03.2023, 08:10
1
İsmail Saymaz: Yanda Erdoğan'ın adı var diye hakaretten dava açıldı!
Halk TV yazarı İsmail Saymaz, Zafer Partisi Yakutiye İlçe Başkanı Yunus Kaya ve yönetim kurulu üyesi Hasan Burhan Aydemir hakkında, 18 Eylül tarihinde bir üstgeçite asılan "180 milyon dolar nerede?" pankartı sebebiyle "cumhurbaşkanına hakaret" suçlamasıyla soruşturma başlatıldığını belirtti.
Saymaz, söz konusu pankartta cumhurbaşkanı hakkında herhangi bir ifade olmadığını vurgulayarak, hemen yan tarafta asılı olan Uluslararası Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi'nin ismini taşıyan pankartın sebebinin bu olabileceğini söyledi. Saymaz, "Bu duruma inanmakta güçlük çekebilirsiniz ama gerçekten böyle oldu!" diyerek tepkisini dile getirdi.
Saymaz’ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

“İlginç olan şu ki pankartta, cumhurbaşkanın fotoğrafı yok. Cumhurbaşkanını ima eden bir sözcük bile yok. Buna rağmen neden mi dava açıldı? Çünkü… Üstgeçitte, Zafer Partililerin astığı pankartın yanında Erzurum Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi’nin o tarihte düzenlediği ‘MNG Expo&Congress’ adlı fuarın pankartı vardı. ‘Yüzlerce Seçkin Markada yüzde 80’e varan büyük indirimler’ sloganının yazılı olduğu pankartta, fuarın Uluslararası Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezinde yapılacağı yazıyordu.
Ee? Ee’si şu: Zafer Partililer ‘Çaldıklarınızın hesabını vereceksiniz - #UyanErzurumHırsızVar’ yazılı olan pankartı Uluslararası Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi adının bulunduğu pankartın yanına asarak, cumhurbaşkanına hakaret etmekle suçlanıyor. Gözlerinize inanamayacaksınız ama böyle!
Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü’nün izin yazısı şu şekilde: ‘Üzerinde ‘Yüzlerce seçkin markada 80’e varan büyük indirimler. Uluslararası Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi’ şeklinde yazı bulunan pankartın yanına üzerinde ‘180 milyon dolar nerede? Çaldıklarınızın hesabını vereceksiniz! Uyan Erzurum Hırsız Var’ şeklinde yazı bulunan pankartı asmalarının cumhurbaşkanına hakaret eylemi kapsamında değerlendirilebileceği…’
Zafer Partililer hakaret kasıtlarının olmadığını vurgulasalar da sonuç değişmedi. Bu kapsamda Kaya ve Aydemir’e cumhurbaşkanına hakaretten dava açıldı. İlk duruşma 5 Mayıs’ta.”

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 27 Mart 2023
İmsak 05:05
Güneş 06:26
Öğle 12:49
İkindi 16:19
Akşam 19:03
Yatsı 20:18
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı