12.07.2021, 11:03 142

Lütfü Savaş Yine Şaşırtmadı…

Yılan hikayesine dönen Vakıf İşhanı’nın yıkılarak o bölgenin yeşil alan olarak düzenlenmesi konusu yıllardır Antakya kamuoyunu meşgul ediyordu.

Orada bulunan işhanının artık tehlikeli boyutta yıpranması sonucunda İşhanı tahliye edilerek vakıflar müdürlüğü tarafından yıktırılmış ve oraya başka bir İşhanı projesi yapılmak istenmişti. Ama kamuoyu baskısı , odalar ve sivil toplum kuruluşlarının direnmesi sonucunda devreye giren valimiz Rahmi Doğan ve milletvekilleri, oranın kent meydanı yapılması konusunda Vakıflar bölge müdürlüğü ile büyükşehir belediyesi ve Antakya belediyesini bir araya getirerek belirli bir ücret karşılığında anlaşmalarını sağladılar alınan bu karar Antakya kamuoyunda çok olumlu bir karşılık bulmuştu ama daha anlaşmanın üzerinden sayılı günler geçmeden HBB Başkanı Lütfü Savaş yine oyun bozanlık yaparak anlaşmadan çekildiğini açıkladı, başkanın bu açıklamasına birçok kişi hayret etti ama inanın ben hiç şaşırmadım, çünkü Lütfü Savaş’ın bu ilk yarım bıraktığı proje değil son da olmayacak.

Başkan Savaş’tan Kefil almak Lazım…

Bugüne kadar birçok projeyi başlangıçta şovlar yaparak başlatan Lütfü Savaş ne yazık ki birçoğunu yarım bırakarak halkın parasını sokağa atarak halkın tepkisini topladı. Ama aynı yanlışlara devam ediyor, madem vakıf İşhanı projesinde aklına yatmayan şeyler vardı neden protokole imza atarak şov yaptın oturduğun makam senin şov yapma yerin değil başkan, orası hizmet yeri ama maşallah sosyal medyada şov yapmak çok hoşunuza gitti galiba hizmet yerine şovlara devam ediyorsunuz.

Şehir içerisinde yollar perişan, Telefirik duruyor bugünlerde tekrar ısıtıp halkımıza sunuyorsunuz, halkı kandırmayın artık hizmet yapın, HADO yıllardır sürünüyor, geminin içinde kahve pozlarınızın üstünden yıllar geçti, Balıkçılar çarşısı duruyor, Sebze Hali Duruyor, Turunçlu Arıtma Tesisi duruyor ve şimdilerde de Hatay susuzluktan kavruluyor.

Bu konuda DSİ den gelen açıklamalarda yıllardır yer tahsisi yapmamanızdan dolayı ilimizin bir çok yerinde susuzluk sorunlarının başladığı bildiriliyor bu konuda nasıl bir açıklama yapacaksınız bilemiyorum ama yine birkaç programa çıkacak ve sizi incitmeyen sorularla bu konuyu da geçiştireceksiniz tarafsız bir programa çıkarak bütün bu konular hakkında sorulacak sorulara cevap vermek isterseniz sizinle program yapmak isteriz başkanım saygı çerçevesi içinde, ilimizin sorunlarını konuşmak ve çözümü konusunda üretmek hepimizin ortak konusu olmalıdır.

Bu gidişle artık sizinle yapılacak projelerde tek imza yetmeyecek birde kefil gerekecek gibi. Çok tepki toplamaya başladın Lütfü başkan dost acı söyler benden hatırlatması…

Yorumlar (1)
M.S.E 2 yıl önce
Efsane başkan diyorlar.Ben sayın başkanın hangi icraatiyla bu unvanı hak ettiğini gerçekten bilmiyorum
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak 06:05
Güneş 07:31
Öğle 12:35
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı