Ali Babacan: Sadece kötüye gidişin devamını göreceğiz

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, ikinci tur cumhurbaşkanı seçimi sonuçları sonrası yaptığı açıklamada, "Üzülerek söylüyorum her alanda sadece ve sadece kötüye gidişin devamını göreceğiz." dedi.

SİYASET 28.05.2023, 23:05 29.05.2023, 09:29
2
Ali Babacan: Sadece kötüye gidişin devamını göreceğiz

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, ikinci tur cumhurbaşkanı seçimi sonuçları sonrası ilk açıklamasını yaptı.
Babacan, "Üzülerek söylüyorum her alanda sadece ve sadece kötüye gidişin devamını göreceğiz" dedi.
DEVA Partisi lideri Babacan'ın konuşması şöyle:
"28 Mayıs seçimlerini şeffaf bir şekilde yapmış olması sebebiyle teşekkürlerimi sunuyorum. Türkiye demokraside belli bir olgunluk seviyesini yakaladı.

Vatandaşlarımızın yüzde 52'si tercihini Erdoğan'dan yana kullanmıştır, kendisini tebrik ediyorum. Kendisine çağrım, vatandaşlarımızın verdiği bu yetkiyi adalet, liyakat ve istişare ilkelerinden sapmadan kullanmasıdır. Erdoğan'ı destekleyen vatandaşlarımızın siyasetçilere verdiği mesajı da duyduğumuzu ifade etmek isterim. Bu mesajı iyi tahlil edeceğiz ve üstümüze düşen sorumluluğun farkında olacağız.
Erdoğan cumhurbaşkanı olmanın yetkilerini ve imkanlarını fiilen kullanırken aynı zamanda aday oldu. Kampanyasında montaj vardı hakaretler karalamalar vardı, kamu malını kendi seçim kampanyasında kullandı, devletin milletin sahip olduğu basın yayın organlarını neredeyse tamamen kendine tahsis etti, kamu kurumlarını seçime alet etti.

Hem 14 hem de 28 Mayıs'ta kullanılan hiçbir oy zayi değildir. Bizler bir sonraki seçim takvimi başlayana kadar ortadan kaybolup, son anda meydana çıkanlardan değiliz, biz buradayız sapasağlam ayaktayız.
Bu seçim sonuçlarına bakıp kavgacı popülist anlık politikalar peşine düşmeyeceğiz. Biz hiçbir zaman uzlaşıdan, ortak akıldan vazgeçmeyeceğiz, doğru yoldan sapmayacağız.
Tam demokrasiye olan sevdamızdan asla vazgeçmeyeceğiz. Partimiz tam demokrasinin mihenk taşı olmaya devam edecek. Hak ve özgürlükler için başlattığımız bu mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz. Korkmayacağız yılmayacağız ideallerimizden asla vazgeçmeyeceğiz.

Sayın Erdoğan ve irili ufaklı ortakları bu ülkeyi maalesef yönetemeyecek. Çünkü işi bilen çalışkan dürüst kadroları kalmadı artık. Üzülerek söylüyorum her alanda sadece ve sadece kötüye gidişin devamını göreceğiz. Ancak biz buradayız her yanlışa dur diyecek kadar güçlüyüz.
O balkon konuşması yapan Erdoğan'a ne oldu? Bugün yaptığı ilk konuşmayı dinlediniz değil mi? Bir zamanların seçimi kazandıktan sonra ben bütün ülkenin cumhurbaşkanıyım diyen Erdoğan vatandaşlarımızın yüzde 48'inin desteğini alan rakibini yuhalattı ya. Değişti arkadaşlar çok değişti. Üzülerek söylüyorum bunu daha çok göreceğiz. Ülkemiz iyiye gitmeyecek.

Kılıçdaroğlu'na oy veren dostlarım mağlup değiliz. Biz her birimiz Türkiye Cumhuriyeti'nin eşit ve onurlu vatandaşlarıyız, vicdanımız rahat olsun, tarihin doğru tarafından yer aldık hep beraber, hakça mücadele ettik.
Vatandaşlarımızın verdiği bu yetkiyi adalet, liyakat ve istişare ilkelerinden sapmadan kullanmasıdır.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 01 Aralık 2023
İmsak 06:01
Güneş 07:26
Öğle 12:32
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı