Biogaia damla fiyatı ne kadar?

Biogaia damla, çeşitli sindirim sistemi problemlerinin giderilmesinde kullanılmaktadır. Bu yazıda, Biogaia damlanın ücreti ile ilgili bilgi verecek, kullanımına dair detaylar sunacağız.

SAĞLIK 11.05.2024, 02:45
1
Biogaia damla fiyatı ne kadar?
Biogaia damla, sindirim sistemi sorunlarının tedavisi için kullanılan probiyotik bir takviyedir. Lactobacillus reuteri kültürü içeren bir damladır. Lactobacillus reuteri, insan bağırsağında ve çeşitli memelilerin bağırsaklarında doğal olarak bulunan bir probiyotik bakteridir. Bu bakterinin antimikrobiyal özellikleri vardır ve bağışıklık sistemini destekleyerek bağırsak sağlığını korur ve güçlendirir.
Biogaia damlanın satışa sunulan fiyatı ortalama olarak 320,10 TL’dir. Bu fiyat, ortalama olarak verilmiştir. Şehirden şehre, bölgeden bölgeye farklılık gösterebilir.
Biogaia damla, hafif sarı ve opak bir yağ süspansiyonu şeklinde bulunan renksiz damlalardır. 5 mL'lik ve 10 mL’lik şişelerde bulunurlar. Biogaia damla, fonksiyonel bağırsak hastalıklarının tedavisinde kullanılan ilaçlar arasında yer alır. Fonksiyonel bağırsak hastalıkları, altta yatan organik bir hastalık belirtileri göstermeyen, sindirim sistemi ile ilgili semptomların ortaya çıktığı durumları ifade eder. Biogaia damla, bağırsak florasının dengelenmesine yardımcı olarak; ishal, kabızlık, gaz, karın ağrısı, ve bağırsakların aşırı sancılı olduğu durumlar gibi sindirim sistemi ve bağışıklık sistemi bozukluklarının tedavisinde kullanılır. Bu damlanın içeriğindeki etken ve yardımcı maddeler şöyledir:
Etkin madde:
Yardımcı maddeler:
Biogaia, bebeklerden yetişkinlere kadar geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eden bir probiyotik bir takviyedir. Bu takviye, fonksiyonel bağırsak hastalıklarının belirtilerinin tedavisi için kullanılır. Fonksiyonel bağırsak hastalıkları, organik bir sebebi olmayan mide-bağırsak sorunlarını içerir. Biogaia damla, içerdiği Lactobacillus reuteri bakterisi ile barsak florasını dengeleyerek sindirim sistemi sorunlarının giderilmesine yardımcı olur. Kolik ağrısı, kabızlık, ishal, gaz ve karın ağrısı gibi sindirim sistemi problemlerinin yanı sıra bağışıklık sistemi bozukluklarının tedavisi için de kullanılır.
Biogaia takviyesi ağız yolu işe kullanılır. Biogaia damla, aç ya da tok karnına alınabilir; yemek ile ilişkili herhangi bir kısıtlaması bulunmamaktadır. Kullanmadan önce şişeyi iyice çalkalayın ve ardından 5 damla Biogaia damlayı kaşık ile, yiyecek ya da içeceklerle karıştırarak, emzirme sırasında meme ucuna damlatarak ya da doğrudan ağza damlatarak alın. Eğer Biogaia damlasını yiyecek ya da içeceklere karıştıracaksanız, karışımın sıcaklığı 40°C'yi geçmemelidir ve hemen tüketilmelidir. Doktorunuzun başka bir önerisi yok ise, Biogia’dan her gün 5 damla önerilir. Yenidoğanlardan yetişkinlere dek her yaş grubunda bu 5 damla doz önerilir.
Biogaia damla açıldıktan sonra 4 hafta boyunca oda sıcaklığında saklanabilir; ancak sonrasında buzdolabında muhafaza edilmelidir.
Biogaia damlayı kullanmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Öncelikle, eğer Lactobacillus reuteri ya da Biogaia damlanın içeriğinde bulunan herhangi bir yardımcı maddeye karşı alerjiniz var ise, bu ürünü kullanmamanız gerekir.
Ayrıca, kronik bir sağlık sorununuz var ise ya da düzenli olarak başka ilaçlar kullanıyorsanız, Biogaia damlayı kullanmadan önce doktorunuza danışmanız önemlidir. Hamilelik ya da emzirme dönemindeyseniz de öncelikle doktorunuza danışmalısınız.
Biogaia'nın içerdiği Lactobacillus reuteri, doğal bağırsak florasının bir parçasıdır. Bu nedenle de genelde yan etki görülmez. Biogaia damla, nadiren yan etkilere neden olur. Yalnızca, takviyenin içerdiği maddelere alerjisi olan kişilerde yan etkiler görülebilir. Kullanım sırasında herhangi bir yan etki fark ederseniz mutlaka ilaç kullanımını durdurun ve bir doktora başvurun.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 21 Mayıs 2024
İmsak 03:41
Güneş 05:19
Öğle 12:40
İkindi 16:30
Akşam 19:52
Yatsı 21:23
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı