banner8

banner9

İmamoğlu'ndan seçim mesajı: Altılı masanın en çalışkan neferi olacağım

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Altılı masaya, o masanın liderliğini yapan genel başkanımıza buradan söylüyorum. Bu değişimin gerçekleşmesi için bu sürecin en çalışkan neferi ben olacağım.'' dedi.

GÜNDEM 07.08.2022, 18:15
1
İmamoğlu'ndan seçim mesajı: Altılı masanın en çalışkan neferi olacağım
İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Ardahan Belediyesi, 27 Mayıs 1992'de il olan kentin 300 yolcu kapasiteli eski otogarının yerine, 2 bin 500 yolcu kapasiteli modern bir otogar inşa etti. İstanbul Planlama Ajansı ve İBB iştiraki İSTON'un proje danışmanlık katkılarıyla, toplam 6.300 metrekare alan üzerine kurulu yeni Ardahan Otogarı'nın açılışı; CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir ve Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin'in katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Ardahanlılara CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun selamlarını getirdiğini belirten Torun, CHP'li belediyelerin Türkiye’yi aydınlatmak için büyük bir mücadele içerisinde olduğunu vurguladı.
“Biz bir aileyiz” ifadesini kullanan Torun, “Hep birlikte bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Hep birlikte bu mücadeleyi devam ettireceğiz. Sağ olsun; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız, Ardahan’ımıza da el attı. Sayın Başkan, Ardahan il olduğu dönemden bu yana gündemde olan otogar projesini hazırlattı. Bugün de açılışındayız ve Ardahan otogarına kavuştu” dedi. İBB'nin sadece Ardahan'a değil, Türkiye genelinde 350 belediyeye çeşitli yardımlarda bulunduğu bilgisini paylaşan Torun, “Bizim belediye sayımız, 250. Demek ki, 100 de farklı siyasi partilerden olan belediyelere hizmet veriyor. Ayrımcılık, kayrımcılık yok. Hep birlikte Türkiye’yiz. Ve hiç kimseyi ötekileştirmeden, ayrıştırmadan hizmet vereceğiz. Bunun örneği de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız, Ekrem İmamoğlu” şeklinde konuştu.

Söz konusu hizmetlerin kolay verilmediğine vurgu yapan Torun, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:
*Bu iktidarın her türlü baskısına rağmen, her türlü engellemesine rağmen, her türlü dalaveresine, ayak oyununa rağmen veriliyor. Şu anda Sayın Başkan, İstanbul’u metro ağlarıyla örüyor.
*Şu anda 10 tane metro hattı birden sürdürülüyor. Dünya rekorudur bu. Ama yeni metro hatlarını da devreye alacak. Ucuza kredi bulmuş, uzun vadeli. Ama saraydan imzalanmıyor. Peki burada kaybeden kim? İstanbullu hemşehrilerimiz.
*İstanbul’un en büyük sorunu ne? Ulaşım. Şimdi ulaşımı rahatlatacak, toplu ulaşımı sağlayacak yatırımlar yapmaya çalışıyor, ama engelleniyor. Bu İzmir’de de böyle, Mersin’de de böyle, Adana’da, Muğla’da da böyle. Ama ne yaparlarsa yapsınlar, başaramayacaklar.
*Millet İttifakı geliyor ve bu düzeni yıkacak, halkın iktidarını kuracak inşallah. Biz kimseyi ötekileştirmeyeceğiz, ayrıştırmayacağız. İstanbul’da iki kez ders aldılar. Bundan sonra üçüncü dersi de alırlar; sizlerin sayesinde, sizlerin desteğiyle, sizlerin katkısıyla. İyi ki varsınız.

“Yerelde kurduğumuz iktidarı, inşallah genelde de kuracağız” diyen Torun, “Bu ülkenin sorunlarını çözecek sermaye birikimi de var, insan kaynağı da var. Tüm sorun nerede biliyor musunuz? Bu kaynağı halkın lehine mi kullanacaksınız, yoksa bir avuç saray zümresinin lehine mi kullanacaksınız? Biz, halkın lehine kullanacağız. Halk için kullanacağız ve bu ülkede hep birlikte çalışacağız, hep birlikte paylaşacağız. Tarımı sorun, eğitimi sorun, sağlığı sorun, dış politikası hep sorun. Ama hiç merak etmeyin. Geliyor, gelmekte olan inşallah bu sorunları çözeceğiz ve bu ülkede barış içinde, refah içinde yaşayacağız.

Ardahan’ın önemli bir eksiğini giderme konusunda bir proje gerçekleştirdiklerini kaydeden İmamoğlu ise, “Az önce buraya gelmeden bir önceki otogarı gördüğümde, açık ve net söyleyeyim, yıllardır İstanbul’da komşuluk yaptığım, dostluk kurduğum, aynı sokakta, aynı mahallede bir arada olduğum değerli Ardahanlı dostlarımın yaşadığı bu kente hiç yakışmayan bir otogarı gördüm. Ama umut ediyorum hem ürün kalitesi hem tasarım kalitesi hem çevreye dönük duyarlılığıyla size Ardahan Belediye Başkanımızla birlikte sunduğumuz yeni otogarımızdan umarım hepiniz memnunsunuzdur. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Ardahanlılara, 16 milyon İstanbullunun selamını getirdiğini belirten İmamoğlu, “İstanbul’a hizmet etmenin onurunu ve gururunu yaşıyorum. İstanbul’da, dünyaya örnek olacak güzel işleri yapma gayreti içerisindeyiz. İstanbul’da yaptığımız her işin ülkemize, 86 milyon İstanbulluya moral olacağının da farkındayız. Bu geleceği endişeyle yaşadığımız günlerde ne yazık ki en sıkıntılı halleri gördüğümüz bu zaman diliminde, başta Millet İttifakı’nın belediyeleri, yani bizler olmak üzere, özel gayretlerimizle, en zor anların aşılmasında ve ülkemizin geleceğini özellikle umutla teminat altına almaya büyük gayret gösteren bütün belediye başkanlarımızla yol yürüdüğümüzü hepinize belirtmek isterim” şeklinde konuştu.

“Bu yol iş birliği yoludur” diyen İmamoğlu, “Bu yol dostlukla, omuz omuza, büyük bir mücadeleyle ülkemizin bu zor günlerden kurtulma, sıyrılma yolculuğudur. Yerel yönetim seçimlerimizden bugüne, özellikle 2019'da bugüne ittifak süreçlerinin kurulmasıyla, ülkemizin tek önceliği var. O da adaletin, geleceğin en ufak bir sıkıntısının yaşanmadığı, çocuklarımızın ve gençlerimizin bu ülkede gelecekle ilgili planlar kurmasının elzem olduğunun farkında olan, demokrasi kurallarının ve demokrasi geleneğinin en güçlü şekilde geleceğe taşınmasını sağlamak konusunda kararlı adımlar atan altılı masaya, onun içinde bulunan değerli siyasi partilere ve aynı demokrasi anlayışının içerisinde olan diğer kurum ve kuruluşlara, siyasi partilere büyük görev düşüyor” ifadelerini kullandı.

Bu mücadeleye CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun önderlik ettiğinin altını çizen İmamoğlu, şunları söyledi:
*Demokrasinin kurallarını çiğnemeyi, kötülüğü, iyiliğin karşısında ne varsa, akla hayale gelmeyecek uygulamalarla bizleri şaşırtan ve ülkemizdeki herkesi şaşırtan bugünün iktidarı rahat durmuyor; durmayacak.
*Bizler, hizmetimize devam ediyoruz. İstanbul’da 10 metro hattı birden üretirken, İstanbul’da milyonlarca metrekarelik yeşil alanı vatandaşlarımıza kazandırırken, belki de Türkiye’mizin en zorlu ekonomik krizin içinden geçerken, aynı anda pandemiyle mücadele ederken, 1,5 milyon haneye zor günlerinde katkı sunarken, onların yanında olurken, 180 bin çocuğumuza süt dağıtırken, 75 bin gencimize öğrenci bursu verirken, tarihinde ilk kez bu sene 2 bin 800 yüz yatak kapasitesine çıkacak olan yurtları yaparken, size şunu söyleyeyim: Tek şey yapıyoruz. Yüzümüzü milletimize dönüyoruz. Onların söyledikleriyle ilgilenmiyoruz.
*Yaptıklarıyla ilgilenmiyoruz. Kötü günlerin geçeceğini biliyoruz. Güzel günlerin çok yakın olduğunun farkında, tam konsantrasyonla işimize odaklanıyoruz. 7/24 çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz.

‘150 günde 150 Proje' açılışlarını hatırlatan İmamoğlu, “Ondan daha fazlası seneye açılacak. Sene sonuna doğru, 3 raylı sistem projemizi vatandaşlarımızla buluşturacağız. Yerin altında 10 metroyu yapan 12 bin çalışan, İstanbul için metro rayları döşüyor. İşte bu zor günlerde, bunları başarıyoruz” dedi.
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e yönelik provokasyonlara tepki gösteren İmamoğlu, “Tabii ki Sayın Genel Başkan, gereken cevabı her yerde veriyor. Daha ötesi; akla hayale gelmeyen kurgu bir takım tasarruflarla rencide etmeye çalışıyorlar. Allah aşkına, daha dün, üzerinden çok zaman geçmedi. Bize yapmadıklarını bırakmadılar. Söylemediklerini bırakmadılar. Her şeyi yaptılar. Her şeyi söylediler. Yahu hiç akıllanmadınız mı? Allah aşkına, bir seçimde 13 bin fark yediniz, size yetmedi, bu hataları yaptınız, millet size 800 bin oy fark attı. Tabiri caizse, millet size öyle bir ders verdi ki, toparlanamadınız” diye konuştu.

AK Parti İstanbul İl örgütünün İBB'nin kendi dönemlerinin 3 yılına atıf yapan “1000 Kayıp Gün” kampanyasını hatırlatan İmamoğlu, şunları söyledi:
*Yani 3 yıllık süreci, 1000 kayıp gün olarak tasavvur etmişler. Ben de şöyle dedim: ‘Evet, bu süre 1000 kayıp gün ama onlara; bir avuç insana.' Çünkü onlara akan musluklar, kapandı. Onların, o bir avuç insanın faydalandığı iş, güç vesaire işleri bitti.
*Milletin malı olduğunu gösteren, çalma çırpma işlerini kapısından içeri sokmayan, ahlaklı, adil, herkese eşit fırsatları sunan bir Belediye Başkanı var, bir yönetim var. Onun için vallahi de billahi de bin kayıp gün; ama size size, o bir avuç insana, vatandaşımıza değil, 16 milyon İstanbulluya değil.
*Bizim insanımız mutlu. Onun içinde sadece CHP'liler, İYİ Partililer yok. Mutlu olanların içinde, milyonlarca İstanbullu içinde her siyasi partiden, her etnik kimlikten, her inançtan insanlarımız var. Vallahi akıl tutulması yaşıyorlar.

İstanbul'daki Balıklı Rum Hastanesi'nde çıkan yangın sonrası Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın'ın, yangına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla müdahale edildiği yönündeki sözlerini paylaşan İmamoğlu, “İstanbul’daki Rum vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Ama İstanbullulara da geçmiş olsun. Çünkü, orada herkes şifa buldu. Ne yaptı itfaiyemiz? Gitti, orayı söndürdü. Şimdi ne yapacağız? Her şeyimizde o sağlık ocağının, o sağlık yurdunun, şifa yurdunun yanında olacağız” şeklinde konuştu. “2023'e hep birlikte hazırlanıyoruz” diyen İmamoğlu, “Bunun nasıl ki güçlü bir ayağı Ardahan’sa, nasıl güçlü bir ayağı Kastamonu’ysa, Sivas’sa, Diyarbakır’sa, Urfa’ysa, Hakkari'yse, Balıkesir’se, Tekirdağ’sa, Bursa’ysa, İzmir’se, Antalya’ysa; en güçlü ayağı İstanbul olacak ve 2023'te hep birlikte süreci değiştireceğiz” dedi.

“Bu yolculukta hepimiz neferiz arkadaşlar” diyen İmamoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü;
*Ben iddiayla söylüyorum: Altılı masaya, o masanın liderliğini yapan Genel Başkanımıza buradan söylüyorum: ‘En çalışkan, 7/24 bu sürecin, bu değişimin gerçekleşmesi için en çalışkan, bu sürecin neferi, en başarılısı ben olacağım' diyorum.
*Çok koşacağım, Genel Başkanımıza da o sürece de layık olacağım. Belki Seyit Torun çıkacak, diyecek; ‘Hayır, ben olacağım.' Olabilir. Zaten öyle olacak. Başarı için yarışacağız. Birlikte olacağız, birlikte kazanacağız.
*Cumhuriyet Halk Partililer olarak, Cumhuriyet Halk Partililer için kazanmayacağız. Milletimiz için kazanacağız. Az kaldı; hep birlikte başarıp, çok güzel günlere kavuşmaya. Her biriniz nefer olun. Lütfen her biriniz bu sürecin değişimine katkı sunun. Bu süreç, sadece ve sadece siyasi aktörlere, siyasi kimliklere bırakılacak bir süreç değildir.
*Bu güzel annelerimize, o güzel genç kızlarımıza, genç delikanlı yakışıklı kardeşlerime, hanımefendilere, beyefendilere, Ardahanlılara, İstanbullulara; hep birlikte nefer olmaya var mısınız? (‘Varız' sesleri.) İşte bu. Beraber başaracağız.

İmamoğlu, açılış öncesinde sırasıyla; Damal Belediye Başkanı Ergin Önal, Hanak Belediye Başkanı Ayhan Büyükkaya ve Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir'i makamlarında ziyaret etti. Torun ve İmamoğlu, Ardahan Belediyesi'nin ardından, Kongre Caddesi'nde faaliyet gösteren esnafa da yoğun ilgi altında ziyaretler gerçekleştirdi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 02 Aralık 2022
İmsak 06:01
Güneş 07:26
Öğle 12:33
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Fenerbahçe 13 29
2. Galatasaray 13 27
3. Adana Demirspor 13 24
4. Konyaspor 14 24
5. Başakşehir 13 24
6. Kayserispor 14 23
7. Trabzonspor 13 23
8. Beşiktaş 13 22
9. Alanyaspor 14 17
10. Gaziantep FK 13 16
11. Antalyaspor 12 16
12. Giresunspor 13 15
13. Kasımpaşa 13 15
14. Hatayspor 13 14
15. Karagümrük 13 13
16. Ankaragücü 13 13
17. Sivasspor 14 11
18. İstanbulspor 13 8
19. Ümraniye 13 7
Takımlar O P
1. Eyüpspor 15 34
2. Rizespor 14 25
3. Pendikspor 14 25
4. Keçiörengücü 14 25
5. Boluspor 14 25
6. Samsunspor 14 24
7. Manisa FK 14 23
8. Bodrumspor 14 22
9. Bandırmaspor 14 21
10. Sakaryaspor 15 19
11. Altay 14 18
12. Adanaspor 14 17
13. Göztepe 13 17
14. Tuzlaspor 14 16
15. Erzurumspor 14 14
16. Altınordu 14 12
17. Ö.K Yeni Malatya 15 11
18. Gençlerbirliği 14 7
19. Denizlispor 14 6
Takımlar O P
1. Arsenal 14 37
2. M.City 14 32
3. Newcastle 15 30
4. Tottenham 15 29
5. M. United 14 26
6. Liverpool 14 22
7. Brighton 14 21
8. Chelsea 14 21
9. Fulham 15 19
10. Brentford 15 19
11. Crystal Palace 14 19
12. Aston Villa 15 18
13. Leicester City 15 17
14. Bournemouth 15 16
15. Leeds United 14 15
16. West Ham United 15 14
17. Everton 15 14
18. Nottingham Forest 15 13
19. Southampton 15 12
20. Wolves 15 10
Takımlar O P
1. Barcelona 14 37
2. Real Madrid 14 35
3. Real Sociedad 14 26
4. Athletic Bilbao 14 24
5. Atletico Madrid 14 24
6. Real Betis 14 24
7. Osasuna 14 23
8. Rayo Vallecano 14 22
9. Villarreal 14 21
10. Valencia 14 19
11. Mallorca 14 19
12. Real Valladolid 14 17
13. Girona 14 16
14. Almeria 14 16
15. Getafe 14 14
16. Espanyol 14 12
17. Celta Vigo 14 12
18. Sevilla 14 11
19. Cadiz 14 11
20. Elche 14 4
Whatsap İhbar Hattı