Imex krem fiyatı ne kadar? 2024 

Imex krem, cilt üzerindeki sivilce ve akne tedavisi için kullanılan bir ilaçtır. Bu makalede, bu ilacın; içeriğini, etkilerini, kullanım alanlarını, nasıl kullanıldığını ve olası yan etkilerini sizinle paylaşacak, bu ilacın 2024 yılı itibarı ile ücretinden bahsedeceğiz.

SAĞLIK 14.05.2024, 03:00
6
Imex krem fiyatı ne kadar? 2024 
Imex krem, cilt üzerine sürülen ve sivilce sorunlarını tedavi etmek için kullanılan bir tür antibiyotiktir. Bu krem, içeriğindeki tetrasiklin hidroklorür sayesinde ciltteki bakteriler ile savaşır. Kortizon içermemesi nedeni ile tercih edilen bir üründür ve iltihapsız sivilcelerin tedavisinde etkilidir. Imex krem, düzenli bir şekilde kullanıldığında sivilce ve akne tedavisinde hızlı ve etkili sonuçlar sağlayan bir üründür; çünkü sivilcelerin köküne nüfuz ederek kurumasını hızlandırır.

Imex kremin 20 gramlık alüminyum tüplerdeki formu, ortalama 190,62 TL ile satışa sunulmaktadır. Kremin 50 gramlık formu ise 338,56 TL’den satışa sunulmaktadır. Bu kremin 100 gramlık formu, 652,76 TL ile satışa sunulmaktadır. Bu fiyatlar ortalama olarak verilmiştir; şehirden şehre, bölgeden bölgeye bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Imex krem, eczanelerde reçeteli olarak satılmaktadır.

Imex krem, deri üzerine uygulanan bir ilaçtır ve bu ilaç antibiyotikler sınıfına aittir. İçeriğinde tetrasiklin hidroklorür bulunmaktadır, bu madde bakterileri öldürme özelliğine sahiptir. Her bir kutuda, farklı boyutlarda (20g, 50g veya 100g) alüminyum tüplerde sunulur. Imex kremin içeriğindeki yardımcı maddeler ve etken madde şu şekilde listelenmiştir:
Etkin madde:

Yardımcı maddeler:

Imex krem, sivilce ve akne tedavisi için tercih edilen bir üründür. İçeriğindeki tetrasiklin hidroklorür, sivilcelerin köküne nüfuz ederek kısa sürede kurumasını sağlar. Ancak; krem sadece sivilceler üzerinde etkilidir ve ciltteki lekeler veya siyah noktalar için herhangi bir çözüm sunmaz.

Imex krem, doktorun tavsiye etmesi ile etkilenmiş deri bölgesine günde 1-3 kez uygulanır. Bu işlem öncesinde, cilt bölgesi ılık su ve sabun ile temizlenmeli ve kurulanmalıdır. Imex krem, etkilenmiş bölgeye hafif bir masaj yaparak uygulanır. Uygulama yapılırken, ilacın renkli yapısının cilt üzerinde görünmemesi için küçük bir miktar alınmalı ve geniş bir alana yayılmalıdır. İhtiyaç halinde, uygulanan bölge gazlı bez ile örtülebilir.
Imex kremi kullanırken aşağıdaki noktalara gitmelisiniz:

Imex kremin de diğer ilaçlar gibi bazı yan etkileri bulunmaktadır. Bu yan etkiler, görülme sıklığına bağlı olarak kategorize edilmiştir. Bu kremin olası yan etkileri şöyledir:
Yaygın olmayan yan etkiler:

Seyrek görülen yan etkiler:

Bu etkiler, genelde nadir olarak görülmektedir. Ancak; yine de bu semptomların varlığı durumunda mutlaka bir doktora başvurmalısınız.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 30 Mayıs 2024
İmsak 03:33
Güneş 05:14
Öğle 12:41
İkindi 16:32
Akşam 19:58
Yatsı 21:33
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı