MHP'den Bahçeli'nin depremzedeleri sinirlenmesi hakkında açıklama

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman yaptığı açıklamada, Bahçeli'nin sözlerinin çarpıtılarak depremzedelere hakaret ettiği iftirası atıldığını iddia etti

GÜNDEM 01.03.2023, 22:55
2
MHP'den Bahçeli'nin depremzedeleri sinirlenmesi hakkında açıklama
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Elbistan'da depremzedelere yönelik sinirlenmesi sosyal medyada yayınlandı ve tartışma yarattı. Görüntülerde Bahçeli, depremzedelere sert bir şekilde hitap ederek, sessizlik istemiş ve onları olayı sabote etmekle suçlamıştı. Bu sözleri üzerine sosyal medyada tepkiler yükselirken, MHP'den bir açıklama geldi.
MHP'den yapılan açıklamada, Bahçeli'nin depremzedelere sinirlenmesinin sebebini açıklığa kavuşturdu. Bahçeli'nin deprem bölgesinde gerçekleşen ziyaret sırasında, bazı kişilerin ziyareti sabote etmeye çalıştığını ve bu durumun lideri oldukları partiye saygısızlık anlamına geldiğini ifade eden MHP, Bahçeli'nin de bu nedenle tepki gösterdiğini belirtti.
MHP açıklamasında, Bahçeli'nin depremzedelere karşı duyarsızlık göstermediği, aksine onların acılarını paylaştığı ve devletin depremzedelere gereken desteği vermesi gerektiği konusunda ısrarlı olduğu vurgulandı. Ayrıca, liderin ziyaret ettiği yerlerde vatandaşlarla sıcak diyaloglar kurduğu ve halkın sorunlarını dinlediği de ifade edildi.
Öte yandan, Bahçeli'nin sert ifadeleri nedeniyle bazı siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları lideri eleştirdi. Ancak, MHP açıklamasında Bahçeli'nin depremzedelere yönelik tepkilerinin, ziyaretin amacına zarar vermek isteyen kişilere yönelik olduğu ve toplumun geneline yönelik olmadığı belirtildi.
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

Asrın Felaketi’ni yaşadığımız 6 Şubat gününden itibaren Türkiye Cumhuriyeti bir yandan milletimizin yaralarını sarmak için olağanüstü bir gayretle çalışırken diğer taraftan yaşanan depremlerden siyasi rant elde etmeye çalışan siyasi yağmacılara karşı mücadele vermektedir.
İlk günden itibaren kirli bir oyun tezgâhlayan Zillet İttifakı’nın taşeronluğuna soyunan tribün simsarları da futbol sahalarını siyaset arenasına çevirmeye çalışarak adeta milli iradeye saldırmışlardır.
Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, deprem şehitlerimize saygısızlık yaparak futbol sahalarına siyaset bulaştıran ve statlardan kaos doğurmaya heveslenen milli irade karşıtlarına geçit vermeyen örnek bir duruş sergilemiştir.
Milliyetçi Hareket Partisi’nin duruşu karşısında oyunları bozulunca telaşa kapılan Zillet İttifakı aziz milletimizin acılarını siyasete malzeme yapmaya ve millet iradesine ipotek koymaya çalışarak partimizi hedef almışlardır.
Zillet İttifakı vekilleri ve medyası, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin Elbistan ziyareti sırasında “Elbistan İl Olsun” pankartı altında slogan atmanın yeri ve zamanı olmadığını dile getirdiği sözlerini çarpıtarak depremzedelere hakaret ettiği iftirasını atmışlardır.
Felaketin ilk gününden itibaren milletimizin acılarını istismar ederek siyasi rant peşinde koşan Zillet İttifakı partileri ve zillete payandalık yapan ufak tefek tek kişilik particikler de bu karalama kampanyasına dahil olmuş ve acılarımızı oya çevirme yarışına girmişlerdir.
Henüz bir aday belirlemeyi dahi beceremeyen Zillet İttifakı, kendi içerisindeki kavgayı, tutarsızlığı ve teslimiyetçi anlayışı gizleme telaşıyla milletimizin karşısına her gün yeni bir algı operasyonu ile çıkmaya devam etmektedir.
Deprem bölgelerinde gezerken bile adaylık kavgası yapmaktan vazgeçmeyen, birbirlerini gerizekalı olmakla tanımlayan, yaşanan felaketten kaos doğurup iktidar devşirmeye heveslenen Zillet İttifakı’nın içine düştüğü çukur siyaseti açıkça ortadadır.
Türk milleti bu çukur siyasetine,zilletten iktidar devşirmeye çalışan 6+1 masası ve yancılarına,Türk futbolunu zillete kurban etmek isteyen siyaset holiganlarına ve Sayın Genel Başkanımızın sözlerini çarpıtarak algı operasyonlarından beslenen zillete gereken cevabı verecektir.
Milliyetçi Hareket Partisi Büyük Türk milletinin iradesini ipotek altına almaya çalışanların, acılarını istismar edenlerin, istikbalini kargaşaya mahkûm etmek isteyenlerin dün olduğu gibi bugün de karşısında, aziz milletimizin ise daima yanında olmaya devam edecektir.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 02 Nisan 2023
İmsak 04:55
Güneş 06:17
Öğle 12:47
İkindi 16:21
Akşam 19:08
Yatsı 20:24
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı