Bilgiler CHP'ye kadar ulaştığı için Naci Ağbal görevden alınmış

Ahmet Takan bugün kaleme aldığı yazısında "Ağbal’ın yaptığı bazı kurcalamalar Erdoğan’ın hoşuna gitmemiş, bazı bilgilerin bu yüzden CHP’ye ulaştığı sonucuna vararak Naci Ağbal’ı görevden almış." dedi.

GÜNDEM 09.04.2021, 11:35
22
Bilgiler CHP'ye kadar ulaştığı için Naci Ağbal görevden alınmış
Korkusuz gazetesi yazarı Ahmet Takan, Naci Ağbal'ın Merkez Bankası Başkanlığı görevinden alınmasına ilişkin çok çarpıcı bir yazı kaleme aldı. Ahmet Takan, bugünkü "Ağbal’ın başını Kılıçdaroğlu mu yedi?" başlıklı yazısında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Merkez Bankası’nın 128 milyar dolarının nereye gittiğine" ilişkin sık sık sorduğu 5 soruyu hatırlatarak, "Saraydaki kaynaklarıma göre, Tayyip Erdoğan, Naci Ağbal’ı Merkez Bankası Başkanlığı görevinden bu sorular yüzünden almış. Kaynağımın ifade ettiğine göre, Ağbal’ın yaptığı bazı kurcalamalar ve soruşturmalar Erdoğan’ın hoşuna gitmemiş, bazı bilgilerin bu yüzden CHP’ye ulaştığı sonucuna vararak -tabii bu arada çok da kızmış- Naci Ağbal’ı görevden almış. Ha, bu arada!.. Naci Ağbal’ı hâlâ Maliye Bakanlığı bekleyen isimler arasında da sayıyorlar…" iddialarında bulundu.
Ahmet Takan yazısının bir bölümünde, "Saray kulislerinde bir ara eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in ismi gündemdeydi ama yine ne olduysa ondan vazgeçildi. Şu anda sıkça İş Bankası eski Genel Müdürü Adnan Bali konuşuluyor. Son ulaştığım bilgilere göre, Bali, kendisine iletilen teklifi ısrarla kabul etmemiş. Bali, ikna olmazsa Ziraat Bankası eski Genel Müdürü Hüseyin Aydın’ın Maliye Bakanlığı’na getirilebileceği, Lütfi  Elvan’ın da Hazine’den sorumlu olarak göreve devam edebileceği söyleniyor. Tarım Bakanlığı için de Amerikan Cargill firmasının Türkiye’deki temsilciliğinde görev yapan çok ünlü bir yetkilinin ismi dolaşıyor. Cumhurbaşkanlığı kabinesinin güvenlik kanadı da pek sıkıntılı!.. Saray koridorlarında, güvenlik alanındaki yetki çekişmeleri yüzünden bazı bakanların birbirine sert girdiği, tartışmaların sinkaflı küfürlere kadar vardığı anlatılıyor." ifadesini kullandı.  
Ahmet Takan, şöyle devam etti:
"Anlayacağınız; saray, yeni kabineyi Biden başkanlığındaki ABD yönetiminin hoşuna gidecek 5-6 bakan ile oluşturmaya çabalıyor. Fakat, Beyaz Saray’dan beklenen  telefon sinyallerinin  hâlâ gelmemesi ve içerdeki dengeler yüzünden meydana gelen şiddetli kavgalar işi zora sokuyor… Ankara’daki laci takım elbiseliler ise rahat uyku uyuyamıyor!.."

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 22 Şubat 2024
İmsak 05:53
Güneş 07:13
Öğle 12:57
İkindi 16:02
Akşam 18:32
Yatsı 19:46
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı