Erdoğan üstlerini çizdi: Gece yarısı üst üste görevden alındılar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzası ile yayımlanan kararla Çin Halk Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen görevden alındı. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

SİYASET 04.03.2023, 07:40
Erdoğan üstlerini çizdi: Gece yarısı üst üste görevden alındılar!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile yayımlanan kararlar kapsamında, bazı görevden alma ve atamalar gerçekleştirildi. Bu kapsamda, Çin Halk Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen görevden alındı. Önen'in yerine ise Konsolosluk İşleri Genel Müdürü İsmail Hakkı Musa atandı.


Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nda da bazı atamalar gerçekleştirildi. Bakanlıkta gerçekleştirilen atamaların detaylarına bakacak olursak, öncelikle Bakan Yardımcılığına Doç. Dr. Mehmet Emin Birpınar atandı. Ayrıca, Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü'ne de Dr. Mustafa Öztürk getirildi.
Atamaların devamında ise İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı görevine Emre Kaya, Planlama ve Koordinasyon Daire Başkanlığı görevine ise Süleyman Yılmaz atandı. Bakanlık bünyesinde görev yapan İstanbul İl Müdürü Nihat Telli de Artvin Valiliği görevine atandı.
Bu atamalar, kamuoyunda farklı yorumlara sebep oldu. Bazı kesimler atamaları olumlu karşılarken, bazıları da eleştirilerini dile getirdi. Özellikle, Çin Halk Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen'in görevden alınması konusu, uluslararası ilişkilerde yeni bir tartışma konusu olabileceği düşünülüyor.
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nda şu atamalar yapıldı:

Gençlik ve Spor Bakanlığı'na ise şu atamalar gerçekleşti:

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 20 Mart 2023
İmsak 05:16
Güneş 06:36
Öğle 12:51
İkindi 16:16
Akşam 18:57
Yatsı 20:11
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı