Siyonistler, bebeğe bile saldırıyor!

Terörist İsrail askerlerinin işgal altındaki Batı Şeria'nın Ramallah kentine bağlı Nebi Salih beldesine düzenlediği baskında Filistinli bir bebek ve babası yaralandı.

DÜNYA 03.06.2023, 04:35 03.06.2023, 09:44
4
Siyonistler, bebeğe bile saldırıyor!

Filistin Sivil Halk Direnişi Komitesinden aktivist Basim et-Temimi, Filistinlilerin Nebi Salih beldesinin girişinde silah sesleri duyduğunu, İsrail askerlerinin baskından önce giriş kapısını kapatarak, araçların giriş çıkışına engel olduğunu belirtti. Terörist İsrail askerlerinin bir araca ateş açması sonucu iki yaşındaki bir bebeğin başından, babasının ise omzundan ve elinden yaralandığını söyleyen Temimi, durumu ağır olan bebeğin askeri bir helikopterle İsrail'deki bir hastaneye kaldırıldığını, babanın durumunun ise stabil olduğunu kaydetti.
Görgü tanıkları ise bebeğin, Tel Hashomer Hastanesi’ne, babanın Ramallah'taki Istishari Arap Hastanesi’ne kaldırıldığı bilgisini paylaştı.
Vahşi İsrail terör ordusu, yaşanan dehşete ve baba ile bebeğe ateş açılma sebebine ilişkin henüz açıklama yapmadı.
Bu arada Siyonist İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, bölgede ülkesine yönelik artan tehditler olduğunu ve bunlara karşı koymak için harekete geçilmesi gerektiğini belirtti. Gallant, subaylar için düzenlenen bir törende, "İsrail devletinin karşı karşıya olduğu tehlikeler artıyor ve İsrail'in birliğini özellikle de Yahudi halkının geleceğini korumak için üzerimize düşen görevi yerine getirmemiz istenebilir" dedi.
Görevlerin ağır, zorlukların büyük ve kendilerini içinde buldukları gerçekliğin karmaşık olduğunu söyleyen Gallant, ancak İsrail devleti, ordusu ve tüm güvenlik servislerinin bugün ve gelecekte ülkenin güvenliğini sağlamak için ne yapılması gerektiğini bileceğini dile getirdi. Savunma Bakanı Yoav Gallant'ın, bu açıklamayı, İsrail ile İran ve Hizbullah arasında karşılıklı tehditlerin arttığı bir dönemde yapması dikkati çekti.
İsrail hapishanelerindeki hasta esir sayısının 750'yi aştığı, bunlardan 23'ünün ise kanser hastası olduğu belirtildi. İsrail ablukası altındaki Gazze'de faaliyet gösteren Vaid Esirler ve Özgürlüğüne Kavuşanlar Derneği, İsrail cezaevlerindeki Filistinlilerin sağlık durumuna ve ihmallere ilişkin açıklama yaptı. Hapishanelerdeki Filistinlilere İsrail'in "sistematik tıbbi ihmal politikası" uyguladığı belirtilen açıklamada, hastalanan Filistinlilerin muayene, ameliyat ve kliniklere nakil taleplerinin geri çevrildiği kaydedildi. Hapishanelerdeki hasta tutuklu sayısının 750'yi aştığı, bunlardan 23'ünde kanser teşhis edildiği kaydedildi. İsrail hapishanelerindeki Filistinli kanser hastaları Velid Dakka ve Asıf er-Rufai'nin sağlık durumlarının çok kötü olduğu bildirildi.
Filistin Mahkumlar ve Eski Mahkumlar Komisyonunun verilerine göre, İsrail hapishanelerinde 4 bin 900 Filistinli esir bulunuyor.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 02 Ekim 2023
İmsak 05:08
Güneş 06:27
Öğle 12:33
İkindi 15:53
Akşam 18:29
Yatsı 19:43
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı