14 Mayıs seçimi tek adam ile ortak akıl arasında olacak

Saadet Partisi Millet İttifakı CHP Milletvekili Adayı Necmettin Çalışkan, Kumlu’da muhtarlarla buluştu.

SİYASET 04.05.2023, 21:55
2
14 Mayıs seçimi tek adam ile ortak akıl arasında olacak
Çalışkan burada yaptığı konuşmada Hatay’ın her dönem dışlanan bir il olduğunu dile getirdi. Çalışkan ayrıca, 14 Mayıs seçimlerinin tek adam ile ortak akıl arasında bir referandum olacağını da söyledi.
Muhtarlar buluşmasında Hatay’daki devlet yatırımlarına değinen çalışkan, 1974 yılından bugüne Hatay’da hiçbir yatırımın olmadığını 14 Mayıs sonrası o yatırımların yeniden Hatay’a geleceğini sözlerine ekledi.
Çalışkan konuşmasında, “Bu seçim Türkiye’nin alışık olmadığı bir seçim. Bugüne kadar koalisyonlar seçim sonrası oluşuyordu. 15 Temmuz sonrası Anayasa değişti. Başkanlık sistemi oluştu ve iki bloklu duruma dönüldü.
6’lı Masa 2017 yılında başladı. Biz Saadet Partisi olarak Cumhurbaşkanını halk seçsin ama sınırsız yetki almasın dedik. O günden beri hep birlikte çalışıyoruz.
Biz 5 yıldır Millet İttifakı olarak ilkesel bazlı çalışmalar yürüttük. 2 yıldır liderler bir araya geldi. Çalışmalar yürütüldü, hükümet politikası oluşturuldu. Yol haritası belirlendikten sonra Adayımızı belirledik. İnşallah Millet İttifakı seçimlerden sonra iktidara gelecek.” İfadelerini kullandı.

6’lı Masa ülkenin geleceği için yararlı olacağını savunan Çalışkan, “Ülke bazlı çalışmalarımız var. Biz bu seçimde aslında biraz referandum yapacağız. Tek Adam rejimi olacak, ortak akılla mı yönetilecek seçimi olacak. 6’lı masa toplumun bütün renklerini bir araya getiren, en solundaki ile en sağındaki partileri bir araya getiren bir masa.
Biz umuyoruz ki 1974’teki gibi o dönem yeniden yaşanacak. O dönemin ağır sanayi hamleleri yeniden gerçekleşecek. 1974 ruhu yeniden doğacak. 14 Mayıs sonrası bunların hepsini Millet İttifakı olarak biz yapacağız.
Hatay en son kamu yatırımını 1974’te görmüştü. Hatay dışlanmış bir il. O günden beri Hatay’ımıza bir yatırım gelmedi. Depremi yaşadıktan sonra bile yardımların en son ulaştığı yer Hatay oldu.” dedi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 14 Haziran 2024
İmsak 03:26
Güneş 05:12
Öğle 12:44
İkindi 16:35
Akşam 20:06
Yatsı 21:44
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı