Belçika Enerji Bakanı: 5-10 kış korkunç olacak

Belçika Enerji Bakanı, Avrupa'nın önümüzdeki 5 ila 10 yıl boyunca gaz fiyatlarında üst sınır olmazsa 'korkunç kışlarla karşı karşıya kalacağı'na dair uyarıda bulundu.

GÜNDEM 29.08.2022, 18:35
4
Belçika Enerji Bakanı: 5-10 kış korkunç olacak
Belçika Enerji Bakanı Tinne Van der Straeten, Avrupa Birliği’nde yüksek seviyedeki gaz fiyatlarına hızlı bir şekilde tavan fiyat uygulanmadığı sürece, Avrupa'da önümüzdeki 5 ila 10 kışın "korkunç" olacağı hakkında ilginç uyarılarda bulundu.
Halk TV'nin haberine göre, Belçika Enerji Bakanı Tinne Van der Straeten, dün sosyal medya üzerinden yaptığı duyuruda, “Hiçbir şey yapılmazsa önümüzdeki 5-10 kış korkunç olacak. Gaz fiyatlarını dondurmak için çalışmalıyız” şeklinde ifade kullandı.
Fiyat sınırının enerji faturalarını 770 Avro seviyesine düşürmeye yardımcı olabileceğini söyleyen Belçika Enerji Bakanı Tinne Van der Straeten, gaz fiyatları ile elektrik fiyatları arasındaki bağlantının acil reform gerektirdiğini belirterek, “Avrupa enerji piyasası başarısız oluyor ve acilen reforma ihtiyacı var. Bu artık pek çok aile ve şirket için kabul edilebilir bir durum değil. Elektrik geçen yılki kadar ucuza üretiliyor ama rekor fiyatlara satılıyor. Reform yaparak, aşırı kârlılıkla mücadele ediyoruz. Konuşma zamanı bitti, şimdi karar zamanı." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 01 Ekim 2023
İmsak 05:07
Güneş 06:26
Öğle 12:34
İkindi 15:54
Akşam 18:31
Yatsı 19:45
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı